Розвитку цього тяжкого психічного розладу сприяє дуже сильне потрясіння.
Прояви ПТСР
Потрясіння, що запускає механізм появи посттравматичного стресового розладу або ПТСР може виявитися лише подією в житті людини, що одного разу сталася, або ж воно набуває форми повторюваного стресу. Але в будь-якому випадку йому властива така інтенсивність, з якою психіка впоратися не може.
Про наявність ПТРС можуть говорити внутрішня напруга, агресія та відсутність спокою.
Постраждала людина не завжди може виразно сформулювати, що саме стало для неї потрясінням (особливо якщо воно сталося давно). Центральна нервова система здатна навіть викликати амнезію як спосіб впоратися з руйнівною дією події, що травмує. Однак при цьому людину, наприклад, можуть переслідувати кошмарні сни, підвищена тривожність, проблеми з настроєм, схильність до панічних атак.
Крім того, при різкому спогаді про цю подію через запах, звук, картинку або інші фактори може виникнути сильна тривога або жах.
Крім того, людям з ПТСР буває притаманна дисоціація – стан, за якого відсутнє адекватне сприйняття обстановки (людина не розуміє, де знаходиться). Психолог підкреслила, що цей розлад потребує лікування, з ним необхідно звертатися до фахівців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою