Мотиваційний лист – це така собі міні-розповідь про себе. В будь-якому випадку (за виключенням дуже творчих спеціальностей) він повинен бути написаний в офіційному стилі, враховуючи правила хорошого тону. Якщо ви вживатимете неформальні звороти, скорочення (I’m, I’ve, etc.), нехтуватимете граматикою, про вас може скластися враження низькокваліфікованої, неосвіченої людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 справ які зроблять вас успішнимиПодаєтесь ви на роботу чи на навчання, в обох випадках ті люди, які оплачують вашу діяльність (у вигляді заробітної плати чи стипендії), зацікавлені в тому, щоб не викидати грошей на вітер. Якщо ви вирішили поїхати навчатися на одну з програм, яка фінансується Євросоюзом, будуть зацікавлені надати стипендію кандидату, який в майбутньому продовжуватиме розвиватися в галузі і принесе якусь користь (чи то в академічному середовищі, чи то в індустрії) світу.
В мотиваційному листі ви повинні показати, що точно відповідаєте усім вимогам програми і володієте всіма необхідними якостями. Найкраще робити це не копіюванням фраз з категорії резюме «Requirements» і вставлянням їх у текст, а висвітленням необхідних характеристик через опис досвіду, що підтверджує їх.
Використовуйте слова і фрази, які використовують вони в описі програми.
Писати такі документи, як резюме та мотиваційних лист, варто не в один, а, як мінімум, у 2─3 підходи, з перервою між ними у кілька днів. Це дасть змогу оцінити написане зі сторони і побачити те, чого ви не можете помітити в момент написання. Погляд зі свіжою головою завжди приносить результати.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як можна досягти успіху.