Існують деякі прийоми, які допоможуть урівноважити розбурхану гнівом психіку.Порахувати до 10За той час, поки ви повільно рахуєте, ваш кров'яний тиск і частота серцевих скорочень приходять у норму. Чим довше ви рахуєте, тим більше шансів на те, що перезбудження пройде, пройдуть і гнів, і злість.
Вчіться прощатиНавіть якщо ви не можете забути неприємний інцидент, пов'язаний з конкретною людиною, є відмінний спосіб приборкати свій гнів. «Постарайтеся пробачити вільного або мимовільного винуватця подій, що відбулися», - рекомендує Бред Бушман. Саме прощення може допомогти вам припинити «пережовувати» ситуацію знову і знову. «Зла людина не може перестати думати про те, що викликало його гнів. Ці роздуми повільно, але вірно його руйнують, - додає професор. - Це не означає, що вчинок, який здійснили по відношенню до вас, правильний. Просто вам потрібно припинити думати про те, що трапилося, не дозволяйте поганим думкам руйнувати ваше життя і псувати здоров'я ».
«Вам треба абстрагуватися»Як відомо, кращий спосіб відпочити - змінити обстановку і вид діяльності. З гнівом така ж історія. Якщо ніяк не можете заспокоїтися, постарайтеся відволіктися. Помийте посуд , приготуйте поїсти, погуляйте, повирішуйте кросворд. Тільки не треба дзвонити подрузі, при розмові неминуче згадається ситуація, яка сьогодні вас розлютила.
ДихайтеПочуття вийшли з-під контролю? Дихайте. Зробіть кілька повільних вдихів, серцевий ритм поступово почне приходити в норму. Вдихи повинні бути не тільки повільними, але і глибокими - діафрагмою. До цього процесу бажано підключити розслаблюючу музику.
Напишіть про цеКоли ми записуємо свої думки на папері, починає працювати наше когнітивне мислення. Тоді як емоційна відповідь відбувається автоматично. Описуючи ситуацію, ви допомагаєте собі знайти раціональні відповіді на спірні питання.
Співчуття замість страждань«Співчуття несумісне з гнівом і агресією, так що, як би це не було важко, постарайтеся зробити щось хороше для того, хто зводить вас з розуму», - рекомендує Бред Бушман. Дослідження показують, що відповідна реакція у вигляді співчуття, а не агресії здатна буквально розсіювати гнів опонента. Так, якщо у вас виникли розбіжності з колегою по роботі, не поспішайте проявляти гнів у відповідь, спробуйте спокійно поговорити. Ось побачите, колега теж візьме себе в руки і вийде нормальний діалог, а не сварка.
Постарайтеся бути вдячнимДослідження показують, що такий простий акт прояви людяності, як подяку, може зробити нас на порядок щасливішими. Зовсім не обов'язково відчувати вдячність по відношенню до того, хто вас скривдив. Просто зробіть це правилом життя. Відповідайте вдячністю на великі і маленькі добрі вчинки.
Джерело -
www.zdr.ru