Сонячне світло стимулює активність нейронів і допомагає мозку в засвоєнні нової інформації. Про це повідомили дослідники з Науково-технічного університету Китаю.
Сонячне проміння корисне для мозку
Під час вивчення хімічного складу нейронів мозку вчені виявили, що під дією ультрафіолету в його клітинах утворюється уроканінова кислота. Дотепер фахівці вважали, що її молекули з'являються у відповідь на УФ-випромінювання в шкірі - в нейронах мозку її ще жодного разу не знаходили.
Вчені провели експерименти з мишами, які показали, що в головному мозку тварин дійсно з'являлася уроканінова кислота, і ніякої помилки немає. Після цього вчені зробили відкриття, яке їх здивувало. Виявилося, що у тварин, опромінених ультрафіолетом, поліпшувалися когнітивні функції. Ці миші швидше запам'ятовували нові відомості в порівнянні з тими, які не опромінювались.
Виявлений ефект зацікавив дослідників. Поки у них більше питань, ніж відповідей. За їх словами уроканінова кислота необхідна людській шкірі для поглинання ультрафіолету і захисту клітин від ушкоджень і мутацій. Навіщо ж така кислота потрібна в мозку?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі