Про шкідливий вплив смартфонів на організм говорять давно, але щоб зробити остаточні висновки надто мало наукових підтверджень.
Вчений Швейцарського інституту тропічних досліджень і громадського здоров'я Мартін Реслі заявив про те, що випромінювання смартфонів не може провокувати розвиток раку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смартфони роблять людей нещаснимиХоча у мобільних телефонів є радіочастотне випромінювання, його вплив на клітини зовсім не відчувається і не може викликати прямого пошкодження структури ДНК, пов'язаної з розвитком раку, стверджує експерт.
"У смартфонів дуже низьке радіовипромінювання, таке ж як у теле- і радіосигналів. Воно не є іонізуючим, що не радіоактивно і не порівняно з рентгенівськими променями", - сказав Реслі в інтерв'ю Deutsche Welle.
На думку вченого, часте використання смартфона не пов'язане з виникненням пухлин головного мозку. На користь такої думки, вважає він, свідчить хоча б той факт, що за останні двадцять років не відбулося жодного суттєвого зростання захворюваності на рак головного мозку.
З цим згоден і епідеміолог Франк де Вохт з Брістольського університету.
"Якби використання мобільних телефонів значно збільшувало ризик серйозних захворювань, це швидко було б виявлено за допомогою сучасних наукових методів", - зауважив фахівець.
У той же час дослідження того ж Мартіна Реслі свідчать про те, що звичка користуватися смартфонами знижує якість пам'яті у підлітків у віці від 12 до 17 років. З'ясувалося, зокрема, що здатність підлітків запам'ятовувати інформацію, особливо абстрактну, істотно страждає через негативний вплив електромагнітного випромінювання від смартфонів. При цьому, як змогли встановити фахівці, функція пам'яті під впливом радіохвиль найсильніше знижувалася, коли телефон тримали біля правого вуха.