Чи знаєте ви як поводитись під час ядерних катастроф
00:12, 17 Жов 2018 · Категорія: Наука · Переглядів 1431 ·
Співробітники станції, котрі під час аварії знаходяться на посту, мають залишити робочі місця та переховуватись у спеціально захищених сховищах. Населення в радіусі 30 км від станції, у терміновому порядку евакуюється. Населення, не залучене до ліквідації, має знаходитись у сховищах, маючи при цьому достатню кількість одягу, харчів, особистих речей та засобів гігієни.
Якщо Ви невчасно були проінформовані про ситуацію, яка склалася за межами дому/роботи/навчального закладу, де ви знаходитесь, обов’язково необхідно:
- загерметизувати вікна та двері;
- прийняти препарати, які містять стабільний йод (при їх наявності);
- чекати рятувальників та не полишати своє укриття без нагальної на те потреби (поширення пожежі, проникнення диму і т.д.);
- залишати укриття тільки при наявності ЗІС (засобів індивідуального захисту) для запобігання ураження;
- не вживати напоїв та їжі без попередньої перевірки на вміст та концентрацію радіоактивних речовин.
При необхідності евакуації за межі населеного пункту/району, слід слухати організаторів, злагоджено діяти разом з групою людей, до якої ви належите.
Джерело за посиланням
Залишаючи помешкання, офіс або кабінет під час евакуації, вимкніть газові та електропристрої
З собою обов’язково беріть документи та набір необхідних речей, ліків, котрі приймаєте Ви чи ваші близькі регулярно, медикаменти першої допомоги, знезаражувальні засоби.
Слід запам’ятати, що наш головний ворог у екстремальній ситуації - це паніка. Уникайте панічних атак, не піддавайтесь масовій паніці. Паніка - це нормальна захисна реакція організму, котра є проявом неконтрольованого страху. В момент панічної атаки може прискорюватись серцебиття, підвищуватися потовиділення, виникати тремор, зникати самоконтроль та відчуття реальності. Людина, котра панікує, передає цей стан натовпу, і як наслідок - люди діють неадекватно, керуючись лиш інстинктами та страхами, наражаючи себе та інших на небезпеку.
Якщо Ви відчуваєте настання панічної атаки або спостерігаєте за панікуючими людьми, намагайтесь опанувати себе, відтворити у пам’яті схему заходів, які необхідно виконувати у даній ситуації. не рухайтесь назустріч небезпеці. Організуйте людей, котрі знаходяться у адекватному стані та спробуйте заспокоїти інших.
На порталі Всеосвіта Ви знайдете повну програму години спілкування з учнями на тему “Катастрофа на ЧАЕС”. Навчіть своїх учнів діяти злагоджено та відповідально під час будь-якої ситуації!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: