Під помірною кількістю вчені мають на увазі не більше 250 мілілітрів на день. Дослідники на чолі з доктором Естебаном-Фернандесом з Інституту досліджень харчових продуктів в Мадриді, вирішили вивчити метаболіти кишечника, вироблені організмом людини після вживання вина. Доктор Естебан-Фернандес і його команда виділили ці метаболіти з сечі і фекалій людей, які регулярно споживають вино в помірних кількостях. Дослідники додали отримані метаболіти до людських нейронів, а потім індукувати стрес в клітинах, щоб зімітувати умови, які зазвичай призводять до загибелі нейронів при нейродегенеративних захворюваннях.
Дослідження показало, що отримані з вина метаболіти запобігають загибелі нейронів в стресових умовах. Вирішальне значення для захисного ефекту має точний склад винних метаболітів. Крім того, ця композиція, в свою чергу, залежить від складу кишкового мікробіома, трильйонів мікроорганізмів, що мешкають в кишечнику. Мікробіом кишечника відповідальний за обробку і розпад вина на різні метаболіти, включаючи фенольну кислоту і ароматичні з'єднання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вино активує роботу мозкуІншими словами, відмінності в мікробіома кишечника призводять до різних метаболітів, що підтверджує ідею про те, що люди отримують користь від їжі по-різному. Індивідуальна відмінність є фактором, який не можна ігнорувати в процесі вивчення наслідків впливу деяких продуктів на здоров'я.
"Я не прихильник заміни ліків дієтою, але я хочу підвищити обізнаність людей про те, як наше харчування допомагає запобігти захворюванням або зменшує ризик їх виникнення. Все, що потрібно - це підтримувати збалансовану дієту", - прокоментував важливість збалансованого харчування для запобігання нейродегенерациї доктор Естебан-Фернандес.