Аналіз даних, які збирали в Південній Кореї за період з 2002 по 2013 рік, показав: так зване світлове забруднення, під яким мають на увазі штучне освітлення міст, викликає безсоння. Дані наукової роботи опубліковані на Science Alert.
Всього вчені проаналізували дані 52 027 осіб у віці від 60 років. 60% з них становили жінки. Фахівці порівняли те, як часто серед випробовуваних використовувалися рецепти на снодійне, з отриманими із супутників відображеннями електричного освітлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ківі допомагає від безсонняВ результаті дослідники виявили зв'язок між інтенсивністю штучного освітлення і безсонням у людей. Виявилося, що не тільки частіше, але й в вищих дозах препарати проти безсоння вживали люди, що проживали в районах з великою кількістю штучного освітлення.
Дослідження південнокорейських вчених не перше, яке демонструє негативний вплив штучного освітлення на якість сну. Вчені з Інституту біологічних досліджень Солка (США) висловлювалися до цього про те, що світло від смартфонів і інших електронних пристроїв провокує порушення циркадних ритмів, безпосередньо пов'язаної з безсонням і фортецею сну.