Американські вчені з Колумбійського університету провели експеримент з перепрограмуванням смаку у мишей і змусили їх відмовлятися від солодкої їжі і тяжіти до гіркої.
Результати цієї роботи допоможуть представникам науки розібратися, як можна впливати на людський мозок для розв'язання проблеми залежності від солодкої їжі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шкідливі харчові ароматизаториЦьому проекту присвячена публікація в журналі Nature. Вченим вдалося змінити сприйняття солодкого й гіркого смаків у лабораторних мишей, впливаючи на різні зони мигдалеподібного тіла. Попередньо дослідники довго спостерігали за тим, як пов'язані зони мозку, що відповідають за сприйняття солодкого й гіркого смаків, а також за відчуття задоволення і відрази.
"За розпізнавання солодкого і гіркого відповідають різні групи клітин в роті і на язику гризунів. Сигнали від них надходять в різні зони острівкової частки кори головного мозку, яка пов'язана з обробкою інформації про смак", - розповіли автори роботи.
Вченими було встановлено, що з сприйняттям солодкого й гіркого смаків також пов'язана активність мигдалеподібного тіла. Коли випробувачі активізували його або навпаки "вимикали", це позначалося на смакових пристрастях тварин. Саме стимуляція мигдалеподібного тіла посприяла тому, що гризуни стали сприймати солодкий і гіркий смаки з точністю до навпаки - з жадібністю їли і пили все несолодке так, як робили це до того з підсолодженою їжею і питвом.
Автори роботи вважають, що схожі зони сприйняття солодкого і гіркого можуть існувати і в людському мозку.