Згідно з цими даними, подібна пересадка мозку може стати могутньою зброєю в боротьбі зі старінням, конкретніше, з асоційованими з ним недугами, включаючи хворобу Альцгеймера.
"Трансплантація молодих тканин може запобігти проблемам зі здоров'ям, викликаних старінням", - заявили дослідники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зупинити зимове старіння шкіри допоможе кремУ своєму експерименті вони розділили старих мишей на три групи. У першій тваринам не виконувалася пересадка кісткового мозку. У другій 18-місячним мишам був пересаджений кістковий мозок 4-місячної миші. У третій групі тваринам був трансплантовано кістковий мозок дорослої миші-донора.
Наступні за цим тести на рівень активності, здібностей до навчання, просторової і робочої пам'яті продемонстрували: старі миші, яким пересадили молодий кістковий мозок, виявилися кмітливими. Вони перевершили в тестах не тільки родичів, яким був пересаджений "старий" кістковий мозок, а й мишей, які не отримували трансплантата.
За словами вчених, клітини крові, що виробляються молодим кістковим мозком, знижують активацію мікроглії - спільноти імунних клітин у мозку. У нормі мікроглія захищає здоров'я мозку, але також вона може стати надактивного і негативно впливати на мозкові нейрони. Саме цю надмірну активність і гасять клітини пересадженого молодого кісткового мозку. Стан старої ЦНС при цьому поліпшується, що і створює ефект успішної боротьби зі старінням.