Колись Шерлок Холмс зробив висновок про те, що господар втраченої капелюхи розумна людина, оцінюючи її розмір. Він заявив доктору Ватсону, що не може людина з такою великою головою бути дурним. Однак наявність більшого за розміром мозку зовсім не означає наявності і міцнішою пам'яті, як показало дослідження. Його автори просканували мозок більше 330 дорослих осіб, які проходили через тести на пам'ять і навчання. Встановлено, що більший гіпокамп, тобто ділянка мозку, яка є центром пам'яті, зовсім необов'язково допомагає підвищити результативність цих тестів.
Попередні тести демонстрували, що гіпокамп зменшується з віком і може бути пов'язаний з втратою пам'яті у пенсіонерів, а також у людей з хворобою Альцгеймера. Але нинішнє дослідження було більш специфічним, воно продемонструвало, що кількість специфічного білої речовини не має визначального значення в тому, наскільки хороша у людини пам'ять. Так, в ході тестів власники більшого гіпокампу демонстрували гірші результати на пам'ять, ніж ті, хто мав найменший гіпокамп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лабораторний мозок несподівано оживУ 2004 році дослідження показало, що розмір гіпокампу не завжди пов'язаний з фортецею пам'яті у літніх людей. Але зараз дослідники з Університету Мічигану вперше пролили світло на те, чому так відбувається. На думку авторів нинішнього дослідження, необхідно дивитися за зв'язками між гиппокампом і залишилася частиною мозку, оцінюючи ступінь зниження пам'яті у людей похилого віку. Сам по собі розмір гіпокампу визначального значення не має. Про це повідомляє медичний журнал Cerebral Cortex.