Нобелівський лауреат Деніел Канеман вважає, що не можна заперечувати зв'язок щастя і грошей, хоча він не є абсолютним. Тому, щоб стати щасливим, потрібно знайти спосіб більше заробляти. Але, як зазначає Канеман, є відмітка, після якої сума доходу вже не викликає захват і вона не така висока - 70-90 тисяч доларів на рік.
Не виходить збільшити дохід? Не впадайте у відчай, є ще багато способів стати щасливішими. Так, вчені з London School of Economics з'ясували під час опитування, що одружені люди частіше вважають себе щасливими. Особливо це стосується чоловіків, у жінок відсоток трохи нижче.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які фактори впливають на відчуття щастя?Експеримент Гарвардського університету, який до цих пір не завершився з 1938 року, показує, що самотність призводить до депресії і нещастя, тому важливо будувати відносини з людьми.
А дітей заводити вчені не радять - серед людей, які мають дітей, рівень щастя нижчий, ніж у бездітних. Звичайно, це не скасовує того, що бути батьками - уже щастя. Згідно з дослідженням, батьки, діти яких виросли і переїхали у власне житло, стають щасливішими.
Ще можна переїхати в країну з найкращим рівнем життя. Для початку варто переконатися, що ви здатні забезпечити собі заробіток і скоріше оформити легальний статус - отримати громадянство буває дуже складно, але зареєструватися в якості мігранта потрібно обов'язково.
Найцікавіша порада, яку дав психолог Віктор Франкл, - не замислюватися про сенс життя. Він розповів про дослідження, яке показало, що люди, які шукають смисли і прагнуть до досягнень менш щасливі ніж ті, хто не "створює собі додаткових проблем", а живе максимально безтурботно.