У новому дослідженні, опублікованому в Journal of Psychiatry and Neuroscience, взяли участь понад 10 тис. Чоловік. Його результати показують, що депресія має виражений вплив на гіпокамп, частину мозку, пов'язану з пам'яттю і навчанням, скорочуючи його.
Однак, коли депресія і тривога виникають разом, це призводить до збільшення розміру частини мозку, пов'язаної з емоціями, а саме мигдалеподібного тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресія - це вірус"Багато досліджень, присвячені впливу депресії на мозок, не враховують той факт, що люди, які страждають депресією, також часто відчувають тривожність", - зазначає глава дослідження Даніела Еспіноза Оярс. "Ми виявили, що у людей, які страждають тільки депресією, обсяг мозку в багатьох ділянках, зокрема, в гіпокампі, знижений. Це стає ще більш актуальним в пізньому віці, тому що менший розмір гіпокампу є фактором ризику хвороби Альцгеймера і може прискорити розвиток деменції".
Важливим висновком цього дослідження є те, що у людей, які страждають як депресією, так і тривогою, спостерігається менше скорочення в багатьох ділянках мозку і навіть збільшення мигдалеподібного тіла. Це вказує на те, що справжнє вплив депресії на мозок було недооцінене.