За даними Американської кардіологічної асоціації, в останні роки хвороби серця є провідною причиною смерті в усьому світі.
Пластир від "розбитого" серця
Під час серцевого нападу або інфаркту міокарда (ІМ) закупорка артерії і пов'язана з цим киснева недостатність викликають масову загибель серцевих клітин, пошкодження кровоносних судин і запалення. Тепер вчені представили в журналі ACS Biomaterials Science & Engineering свою нову розробку - пластир з крихітними штучними кровоносними судинами, які поліпшили відновлення після інфаркту міокарда у щурів і свиней.
Ке Ченг і його колеги раніше розробили відносно простий у виготовленні попередньо васкуляризованная серцевий пластир, який містив сконструйовані мікросудини в фібриновими гелі з додаванням серцевих стромальних клітин. При імплантації щурам після інфаркту міокарда клітини в пластирі секретувати фактори росту, які змушували серцевий м'яз і кровоносні судини рости.
Після вчені імплантували серцевий пластир щурам, які нещодавно перенесли серцевий напад. Чотири тижні потому щури з пластиром мали менше рубцевої тканини, збільшили серцевий м'яз і поліпшили насосну функцію серця в порівнянні з щурами, які не отримували відповідне лікування. Аналогічні ефекти були виявлені і при перевірці на свинях.