Авторитетні науковий журнал Atmospheric Research публікує результати дослідження, проведеного вченими з Університету Гранади в Іспанії. Вони довели, що деякі бактерії здатні переміщатися з одного континенту на інший, сховавшись в атмосферній пилюці. Причому дані мікроби мають здатність не тільки вражати людей і тварин, а й впливати на цілі екосистеми. Вчені розкрили загадку поширення мікроорганізмів по континентах через гігантські атмосферні частки під назвою іберуліти, які можуть потрапляти в організм людини з диханням.
За даними авторів дослідження, ці аерозольні частинки служать чимось на зразок транспортного засобу для бактерій, вони представляють ризик в плані поширення хвороб по всій земній кулі. Дослідники підкреслюють, що іберуліти - величезні атмосферні аерозольні частинки, створені з безлічі мінералів. Розмір однієї частки може досягати 100 мікрон. Коли ці частинки були відкриті в 2018 році, механізм залучення бактерій в їх пересування в атмосфері залишався невивченим.
І ось в ході цього дослідження вчені проаналізували атмосферний пил в місті Гранада в Іспанії. Було встановлено, що комбінація цих пилових відкладень гетерогенна, тобто переважно складається з глини, кварцу і арболітових мінералів, а в меншій мірі з оксидів заліза. На додаток до цих мінералів, як стверджують вчені, бактерії, збагачені кремнієм водорості, які називаються діатомовими і інші одноклітинні організми також містилися в якості біологічних компонентів пилу. А ці аерозольні частинки мали в своєму складі брохосомов - мікроскопічні гранули, що виділяється комахами начебто коників. Піднялася в пустелі Сахара на північному сході Африки пил містила сліди атмосферних взаємодій між цими компонентами і хмарами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бактерії для захисту від алергії