Вчені з Німеччини встановилили, що 10% населення країни мають залежність від роботи.
Трудоголізм у Німеччині
Ця залежність проявляється по-різному - від виконання кількох справ одночасно, тривалих робочих змін, і навіть відчуття провини у періоди відпочинку.
Третина всієї робочої сили Німеччини зіштовхується з регулярними перепрацюваннями, а ще 10% демонструє справжню психічну залежність від праці або трудоголізм, як показало дослідження місцевих учених. Вперше вони вивчили поведінку типових трудоголіків за всіма секторами і виявили, що цей феномен поширений повсюдно. Авторами дослідження стали вчені із Технічного університету Брауншвейга.
Вони провели співбесіди з вісьмома тисячами працівників по всій Німеччині. До того ж зустрічі з ними проводили ще до початку коронавірусної пандемії, яка помітно вплинула на баланс між роботою та особистим життям. Встановлено, що 9,8% людей демонструють справжню залежність та компульсивну поведінку щодо роботи. Ще 33% мають справу з регулярними перепрацюваннями, але не через якусь залежність, а в результаті напруженого робочого графіка. Більшість опитаних або майже 55% ставляться до роботи спокійно.
При цьому жінки бувають трудоголіками частіше за чоловіків - 10,8% проти 9%. У той самий час молоді люди віком від 15 до 24 років демонстрували сильну психологічну залежність від роботи частіше, ніж представники вікової групи від 55 до 64 - 12,6% проти 7,9%. Що ж до конкретних професій, то різного роду менеджери та управлінці, а також самозайняті найчастіше ставали трудоголіками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою