Дослідники сканували мозок геймерів і дійшли висновку, що відеоігри посилюють та розвивають процес прийняття рішень.
Користь відеоігор
Вчені з Університету Джорджії за допомогою функціональної МРТ вивчили вплив відеоігор на активність мозку під час виконання завдань, які потребують прийняття рішень. Автори дослідження пояснюють, що оскільки відеоігри досить часто вимагають від геймерів швидкої обробки сенсорної інформації і точного прийняття рішень, цей процес у них задіюється досить активно і добре розвивається. У дослідженні взяли участь 50 молодих людей. 28 із них постійно грали у відеоігри, тобто витрачали на це понад 5 годин на тиждень, а 19 входили до контрольної групи, вони витрачали на відеоігри менше години на тиждень.
Перебуваючи всередині апарату для МРТ, учасники дослідження виконували різні завдання, що задіювали інтелектуальний процес прийняття рішень. Зокрема, стежили за двома наборами різних пофарбованих точок, що рухалися у протилежних напрямках. Переглядаючи трохи більше двох секунд, добровольці мали швидко вирішити, у якому напрямі рухається точка певного кольору. На відповідь давали лише три секунди, завдання повторювали.
З суто поведінкової перспективи, як з'ясували дослідники, геймери точніше давали відповіді і швидше реагували на завдання, порівняно з тими, хто відеоіграми не захоплювався. Але найцікавіше, сканування мозку продемонструвало, що навіть мозок геймерів по-різному реагує на ці завдання. Отже, відеоігри дещо змінили його роботу і дозволили інтенсивніше розвивати ті навички, які потрібні для успішної гри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому добре бути старшою дитиною?
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини