Науковці кажуть, що кохання не може бути "сліпим". Парнери чудово складають враження про здібності одне одного.
Дослідження про кохання
Широко поширена думка про те. що кохання "сліпе", а от коли це почуття проходить з часом, то партнери вже починають набагато краще один в одному розбиратися і переконуються, що вони даремно зійшлися разом, і між ними немає нічого спільного. Але дослідники зі США припустили, що це судження не є коректним. Встановлено, що романтичні партнери загалом із таким самим ступенем точності оцінюють здібності своїх половинок, як і свої власні.
Розпізнавання різних якостей людей, що оточують нас, і особливо близьких, є дуже корисним, хоча ми і не завжди з цим справляємося. Тим цінніше отримати зустрічну реакцію і переконатися в тому, наскільки ми мали рацію. Попередні дослідження були зосереджені на точності самооцінки та різних факторах, які впливають на наше сприйняття оточуючих. Асиметрія знань про себе та інших створює модель, що визначає кілька категорій рис особистості. У цій моделі є відкриті ділянки та приховані, так звані сліпі зони, які ми не бачимо. Автори дослідження намагалися визначити різницю точності оцінки романтичного партнера, близького друга чи просто знайомого.
В експериментах взяли участь 238 учасників віком від 18 до 45 років. Вони мали перебувати у романтичних відносинах щонайменше 6 місяців. Для кожного учасника збиралися дані про нього самого, його другу половинку, найближчого друга або знайомого. І ось виявилося, що закохані з однаковим ступенем точності визначали якості своїх романтичних партнерів, так друзів і знайомих. А отже, кохання зовсім не є "сліпим".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом