Вчені з університету Мічігану США з'ясували, чому з віком час для людей починає йти швидше. Згідно з їхньою теорією, ілюзія пов'язана з меншою кількістю яскравих і незабутніх подій у житті.
Прискорення часу
Професор психології Сінді Люстіг пояснила, що у дорослих людей життя зазвичай будується навколо рутинних справ. У ньому відбувається менше великих знакових подій, що сприймаються як віхи різних життєвих епох.
У дитинстві у людини значно менше життєвого досвіду. Так, для п'ятирічного малюка один рік – це 20% життя, і цей часовий відрізок наповнений враженнями як дитина відкриває для себе навколишній світ. Але для 50-річної людини рік – це всього 2% життя, і яскравих переживань у ньому набагато менше.
Психологи пояснили, що людський мозок комбінує схожі дні та тижні. Через це виникає відчуття, що все зливається докупи.
Це не єдине пояснення феномена часу, що прискорюється. Інше дослідження показало, що може бути пов'язані з старінням мозку. У ранньому віці мозок здатний обробляти велику кількість інформації, тому дні здаються довшими. У процесі старіння швидкість обробки даних знижується, через що сприйняття життєвого досвіду може спотворюватися. Мозок фіксує менше образів, і людині починає здаватися, що події відбуваються швидше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі