Чого не варто робити, якщо вас вкусила змія - читайте у матеріалі.
Допомога при укусі змії
Стати випадковою жертвою укусу змії можна навіть перебуваючи у місті. Яких помилок не потрібно робити в таких випадках, щоб не нашкодити собі ще більше?
Відсмоктування отрути. Спроби відсмоктувати отруту з ранки – це неправильна дія, що робити не можна. Подібними маніпуляціями можна лише спровокувати погіршення у стані постраждалої людини.
Припікання. Також не можна припікати місце укусу змії. Поверхнева обробка чимось гарячим не знижує дії отрути, яка проникає в кров.
Накладення джгута. Місце укусу змії не можна стягувати джгутом. Це лише погіршує стан потерпілого, провокує гангренозні явища та підвищує ризик летального результату, оскільки джгут викликає застій крові і навіть омертвіння тканини, але поширення отрути не затримує.
Біг. Інтенсивно рухатись, бігти після отриманого укусу небезпечно. Якщо це відбувається, прискорюється кровотік, який сприяє поширенню токсину по організму. В обставинах нападу змії та укусу слід викликати швидку допомогу, а при необхідності рухатися робити це по можливості неквапливо. В ідеалі постраждалу людину потрібно транспортувати до місця, де їй можуть надати лікарську допомогу.
Перша допомога при укусі змії
1. Укушеному треба допомогти лягти. 2. Місце укусу промити водою. 3. Обробити ранку антисептиком. 4. Накласти пов'язку. 5. Дати воду. 6. Прийняти антигістамінний препарат.