Дослідження показують, що люди, що мають ожиріння після 50 років, страждають точно від таких же проблем, як особи після 75 років, які зайвої ваги не мають. Сьогодні проблема ожиріння є все актуальнішою, як і питання про те, чи слід вважати його наслідком недостатньої сили волі чи хвороби.
Хвороба ожиріння
Деякі жертви ожиріння не можуть схуднути, незважаючи на зусилля. Вони звинувачують себе у нестачі сили волі, але насправді це неправильно. Значна кількість експертів у галузі ожиріння переконані в тому, що великі об'єми зайвої ваги – це не лише результат неправильного способу життя, а й біологічне захворювання. Причому має стосунок до мозку. У суспільстві існує поширена думка на те, що люди стають жертвами ожиріння через те, що багато їдять. Проте останні дослідження показують, що ожиріння може бути викликане збоєм функціоналу нервів, які контролюють апетит та голод.
Вони знаходяться в гіпоталамусі та інших галузях мозку, на які не можна впливати за допомогою сили волі. Гіпоталамус є ключовою зоною для контролю апетиту, виділення гормонів та регулювання температури тіла. Знову ж таки, все це неможливо контролювати за рахунок сили волі. Не можна навіяти, що ви менш голодні, що вам не так холодно або не так спекотно. Можна вирішити не їсти, але ви все одно думатимете про їжу весь день, оскільки неправильно функціонуючі клітини в гіпоталамусі вимагають від вас прийняти їжу.
Це пояснює, чому слабкий контроль апетиту не має відношення до особистих якостей людини. Відчуття голоду просто генерується частиною мозку, що не піддається усвідомленому контролю. Це вже відомо завдяки дослідженням на лабораторних щурах. Анатомія їхнього гіпоталамуса майже ідентична людському, і вчені виявили, що якщо стимулювати певні нерви, що відповідають за контроль апетиту, то щури виявляють підвищене почуття голоду, а якщо їх блокувати, то вони взагалі перестають приймати їжу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 геніальних цитат про здоров'я і виховання дітей