Ваше тіло думає, що воно голодує, не дивлячись на те, безумовно ви не голодуєте, просто тому що у вас низький рівень лептину або у вас стійкість до лептину.
На жаль, для більшості людей, рівень лептину або хронічно низький, або у них розвивається резистентність до дії лептину. Дієта і вправи можуть легко призвести до зниження рівня лептину, але всупереч дієтам і вправам ви не втрачаєте вагу, ви, ймовірно заробили стійкість до лептину. У 90%, які страждають ожирінням, не виявлено мутацій ні в лептині, ні в його рецепторі і виявлена підвищена концентрація гормону в циркулюючій крові, яка відповідає кількості підшкірної жирової клітковини в тілі людини, здатної секретувати гормон.
Організм виробляє лептин в двох напрямках. Перший і "довгостроковий" шлях є жирові клітини. Чим більше жирових клітин у вас є, тим більше лептину виробляється. При цьому - "парадокс ожиріння". Гладкі люди, з великою кількістю жирових клітин, то повинні мати дуже високий рівень лептину, тим самим високий метаболізм, що призводить до високого жирового обміну.
Отже, чому огрядні люди досі огрядні?Дослідники виявили, що гладкі люди як і раніше вирбляють високі рівні лептину, але на жаль рецептори в ЦНС стали стійкими до них. Якщо ви хочете схуднути, тоді ви повинні працювати над відновленням чутливості до лептину, які будуть розглянуті нижче. Другий і "короткостроковий" шлях лептину здійснюється через інсулін. Коли в організмі виробляється інсулін у відповідь на білки, вуглеводи, або будь-який інший інсуліногенний продукт який ви їсте, ваш організм також виробляє лептин. Чим більше інсуліну виробляється, тим більше виробництва лептину. Коли відбувається різке зростання потреби в інсуліні, різке підвищення лептину виконується автоматичним чином, і лептин може "залишатися високим" на термін до 36 годин.
Синтез лептину визначається кількістю споживаної їжі. Рівень лептину знижується при голодуванні і підвищується при переїданні. Тому під час дієти рівень лептину знижується. Ваш організм запрограмований на виживання. З одного боку, коли їжі в достатку, лептин оберігає нас від накопичення зайвого жиру.
У більшості людей, які страждають ожирінням, система розпізнає лептину виявляється зламаною або "нечутливістю до лептину" - станом, при якому мозок не може визначити, коли кількість жиру в організмі досягає достатнього рівня. Клітини жирової тканини посилають лептин до гіпоталамусу, сигналізуючи про те, що жирові запаси заповнені. Лептин досягає рецепторів, але зворотного відгуку не відбувається. Це все одно що стукати в двері, коли нікого немає вдома. Незважаючи на всю зайву жирову масу, мозок продовжує сприймати ситуацію як голодну і вимагає заповнювати "жирові депо". Ось тому пастка в тому, що під час дієти ми постійно по - звірячому голодні.
Якщо ви знаєте кого-то, хто точно також їсть і не може зупиниться, то не поспішайте звинувачувати в усьому лише його самого - як би привабливо не було це бажання - цілком ймовірно, що в проблемі винен не він один.
Тому, якщо ви хочете схуднути вам у першу чергу варто перевіритися на гормони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієтичне бананове морозиво