Фахівці підкреслюють, що нирки в змозі обробляти 800-1000 мл води на годину. Якщо цей показник вищий, то орган просто не справляється. Тоді з організму вимиваються вітаміни і мікроелементи.
Крім того, підвищення рівня води в організмі може спровокувати водяне сп'яніння. Воно підвищує рівень кров'яного тиску в мозку, через що зростає ризик його пошкодження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звичайна вода допомагає боротися з хворобамиДослідники пояснюють, що в нирках є "сховище" для відфільтрованої води, яке забезпечує потрібну концентрацію сечі при нестачі вологи. Але якщо людина регулярно вживає багато рідини, нирки перестають "економити" і канальці, створені для реабсорбаціі, з часом приходять в непридатність і перестають виконувати функцію сховища.
Це небезпечно тим, що якщо людина в спекотну погоду раптом залишиться без вологи, нирки не зможуть впоратися з ситуацією і наситити організм зекономленою рідиною. В такому випадку зневоднення настане практично миттєво.
Також надмірна волога перенасичує клітини печінки і нирок, вони набухають і вже не так добре справляються зі своїми обов'язками. У зв'язку з цим можуть виникати набряки, що провокують підвищення кров'яного тиску в судинах. Як наслідок збою роботи серцево-судинної системи - головний біль. Волога затримується в лімфовузлах і знижується імунітет.