Пандемія коронавірусу і самоізоляція могли відбитися на психоемоційному стані багатьох людей. Однак фахівці розповіли, які ознаки здатні говорити не просто про зіпсований настрій, а про більш серйозну проблему - депресію
Приховані, але небезпечні ознаки депресії назвали психологи
Страх соціуму
Психологи кажуть, що однією з ознак депресії є зміни в комунікації з людьми. Так, людина може закритися, обмежитися в спілкуванні з близькими та друзями. При цьому навіть просте листування в соціальних мережах здатне викликати почуття незручності і скутості.
Постійне почуття голоду
До депресії може привести збільшення ваги, говорять експерти. Однак іноді можна говорити і про зворотний ефект. Так, стверджують психологи, депресія і тривога нерідко викликають почуття підвищеного і постійного голоду.
Відсутність апетиту
Втрата апетиту також може бути ознакою депресії. Вчені, дослідження яких опубліковано в Американському журналі психіатрії, прийшли до висновку, що у 35% учасників експерименту з депресією спостерігалося підвищення апетиту, в той час як приблизно у 48% дорослих пацієнтів з депресією було відзначено його зниження.
Підвищена сонливість
Дослідження, опубліковане в BMC Medicine, пролило світло на зв'язок сну і депресії. Вчені прийшли до висновку, що бажання спати весь день може означати початок проблеми.
Перфекціонізм
Люди з депресією вважають, що вчинення помилок призведе до того, що інші перестануть любити або приймати їх. Крім того, така людина часто стикається з різкими змінами в настрої, якщо якась задача виконана не так ідеально, як хотілося.
Відсутність турботи про зовнішній вигляд
Якщо людина перестала піклуватися про свою зовнішність через апатію або нестачу енергії, це може бути пов'язано з депресією, впевнені фахівці. За словами психолога Дебори Серані, турбота про зовнішність і догляд за собою пов'язаний з лобовими частками мозку. "Депресія вже давно асоціюється з дисфункцією лобових часток, тому не дивно, що людям з депресією важко доглядати за собою", - заявила експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу