Що таке скачки артеріального тиску і чим вони небезпечні для здоров'я, знають багато хто з нас. Відомі і назви ліків, які допоможуть швидко вирішити проблему. Але що робити, якщо тиск підвищився несподівано - в гостях, в подорожі, а перевірених таблеток поруч немає?
П'ять ефективних прийомів для зниження артеріального тиску вдома
Є п'ять перевірених роками варіантів вирішення проблеми, яку несподівано поставив організм:
1. Забезпечити одночасно теплу і холодну грілки. Застосовувати цей прийом можна, навіть коли нічого іншого лікарі не рекомендують робити. Якщо людина одягнена в тісний одяг, йому слід допомогти розслабити вузол краватки, розстебнути верхні гудзики сорочки та ін.
2. Зробіть масаж. Розтираючими рухами слід акуратно масажувати комірцеву зону (шию, плечі, підстава голови). Далі потрібно розтерти злегка грудну клітку і живіт. Після масажу не можна відразу вставати і ходити, потрібно полежати 10-15 хвилин.
3. Зробіть контрастні ванночки для ніг. Приготуйте одночасно два тази з водою - теплою і холодною. По черзі опускайте стопи на 2 хвилини спочатку в одну ємність, а потім в іншу. Як правило, 20 хвилин вистачить, щоб повернути тиск в норму.
4. Зробіть гарячу ванночку для кистей рук. Для стабілізації тиску досить потримати руки в теплій воді 15 хвилин.
5. Відправляйтеся на вулицю. Відразу відзначимо, що такий варіант можливий лише в тому випадку, якщо за вікном немає виснажливої спеки, а стрибок тиску був невеликий. Для стабілізації важливих показників на тонометрі досить півгодини подихати свіжим повітрям. Ходити при цьому зовсім не обов'язково: можна посидіти в тіні на лавочці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска