Вчені знайшли зв'язок між часом відходу до сну і ранковим підйомом з психічними розладами
Хто рано встає
Виявляється, народна мудрість «Хто рано встає тому і Бог подає» має цілком наукове підтвердження. Причому, це стосується не тільки до матеріального багатства, а й до більш стійкого психічного здоров'я жайворонків.
А тепер у вас з'явився ще один привід поставити будильник на час раніше. Справа в тому, що, згідно з новим дослідженням, встаючи з ліжка на годину раніше, ніж звичайно, можна знизити ризик виникнення депресії на цілих 23 відсотки!
Коли тебе будити?
Дослідники з Массачусетського інституту і Гарварда вивчили гени і дані 840 тис. чоловік і надали одні з найбільш переконливих на сьогодні доказів того, що час, коли ви встаєте з ліжка, впливає на психічне здоров'я.
- Відомо, що існує зв'язок між сном і настроєм. А тепер ми виявили, що підйом з ліжка навіть на годину раніше має великий ефект для більш благополучного самопочуття людини, - говорить дослідник Селін Веттер.
Не будь совою
Давно відомо, що опівнічники в два рази частіше страждають від депресії, ніж ті, хто рано лягає і встає, навіть незалежно від того, як довго вони сплять. Нове дослідження показує, що якщо хтось лягає спати не о першій годині ночі, а о 24 годині, ризик депресії знижується на 23 відсотки, а у тих, хто засинає о 23 годині, така небезпека нижче на 40 відсотків!
Можливо, це пов'язано з тим, що, прокинувшись раніше, людина отримує більше денного світла, що призводить до вироблення гормонів, що позитивно впливають на настрій. Або відхилення від норми біологічного годинника впливає на настрій, адже ми живемо в суспільстві, призначеному для тих, хто рано встає.