Пандемія, що продовжується, підтримує стан хронічного стресу, в якому люди знаходяться вже протягом двох років. Напередодні новорічних свят 75% росіян знайшли у себе ознаки емоційного вигоряння, - такі результати дослідження, проведеного в грудні
Згідно з результатами опитування, кожен третій (36%) відзначає такі ознаки емоційного вигоряння, як відсутність радості від роботи, постійне почуття провини і гіркоти, зниження концентрації уваги, порушення сну і підвищену стомлюваність.
Психолог розповів, як вплинула пандемія на душевний стан людей
Ще третина учасників дослідження (35%) заявили, що майже вже вигоріли, а 4% помітили у себе тривожні симптоми вперше.
Про гарне самопочуття заявили 25% опитаних - вони не відзначають у себе нічого з перерахованих вище симптомів.
У професійному розрізі найбільший відсоток людей, що відзначили ознаки емоційного вигоряння, виявився серед бухгалтерів та HR-менеджерів (88% в обох позиціях), юристів (83%), співробітників банків та PR-менеджерів (по 82%), IT-фахівців ( 75%), медиків та фармацевтів (74%).
"Вигоряння можна розглядати, як один із проявів синдрому хронічної втоми в умовах хронічного стресу", - каже психолог Марія Решетникова.
На її думку, допомогти собі за таких умов можна наступними діями:
1) планувати час роботи та час відпочинку;
2) розділити зону робочого простору та зону відпочинку – особливо це важливо для тих, хто працює з дому;
3) не перевантажувати себе, для цього можна виписати робочі завдання та пріоритезувати їх за термінами (тобто вирішити, в якому порядку ви їх виконуватимете, наскільки вони важливі і від чого можна взагалі відмовитися).
Психолог розповів, як пережити передноворічний стрес
"Депресія та накопичення втоми, як ознаки емоційного вигоряння, починаються і розвиваються поступово. Їх можна одразу не помітити, не звернути уваги, тому важливо приділяти увагу своєму психоемоційному та фізичному стану, чути себе", - зазначила психолог.