Лікарі з'ясували, що куріння вейпу значно збільшує ризик виникнення проблем із серцем
Шкідлива звичка
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, сьогодні у світі курять понад мільярд людей. І це при тому, що вже немає жодного сумніву: згубна звичка позбавляє здоров'я і навіть життя.
Лікарі не втомлюються повторювати, що куріння є головною причиною 15 відсотків усіх смертей у світі. Таким чином, цигарки вбивають більше людей, ніж автомобілі, війни, СНІД, цукровий діабет та цироз печінки, разом узяті.
Ще недавно багато любителів «піднімати» раділи винаходу вейпів, вважаючи, що шкода від них мінімальна. Якщо взагалі є. Проте американські кардіологи встановили, що навіть така звичка, не пов'язана безпосередньо з сигаретами та тютюном, здатна вбивати.
Ну, привіт, інсульт!
Вчені з Браунівського університету (США) провели низку досліджень і з'ясували, що вейпінг настільки ж небезпечний, як і звичайне куріння. Більше того, любителі «парити» виявилися схильні до інсультів на 15 відсотків більше, ніж ті, хто воліє курити звичайні сигарети з тютюну.
– У рідині для вейпів є не лише нікотин, а й інші речовини, що негативно впливають на роботу судин. Через них можуть ушкоджуватися судини мозку: у них можуть частіше виникати тромби, що збільшує ризик розвитку ішемічного чи геморагічного інсульту, – каже один із авторів дослідження, професор Карен Фьюрі.
Тільки факти
Цікаво, що про небезпеку вейпів ще кілька років тому заявили інші американські вчені. Вони виявили в парі електронних сигарет токсини, канцерогени та інші речовини, що в рази збільшують ймовірність виникнення раку легенів. Понад те, дослідники з'ясували під час експериментів, що пара впливає товщину стінок кровоносних судин, роблячи їх тонкими. А це робить реальним шанс рано (а не пізно!) зустрітися з таким неприємним захворюванням, як інсульт.
Вивчивши історію хвороби понад 266 тисяч американців, які пережили інсульт, вчені побачили чітку закономірність у появі хвороби та куріння електронних сигарет.
Виявилося, що серед споживачів електронних сигарет усі форми інсультів відбувалися на 15 відсотків частіше, ніж серед звичайних курців.