Хронічний стрес негативно впливає на нервову, серцево-судинну та імунну системи людини. Про це попередив лікар-кардіолог Ярослав Ашихмін
Кардіолог попередив про наслідки хронічного стресу
За його словами, раніше вважалося, що для серця небезпечний лише гострий стрес. Однак зараз є розуміння, що хронічний стрес впливає на здоров'я катастрофічно, наприклад, починає підвищуватись артеріальний тиск.
"У мене багато пацієнтів із гіпертонією, яка пов'язана саме з хронічним стресом. Ми погано пристосовані до життя в умовах тривалого стресу. Ми краще переносимо гострий стрес із наступними періодами відпочинку", – зазначив Ашихмін.
Він додав, що підвищений тиск "підточує" органи людини зсередини і може призвести до небезпечних для життя порушень кровообігу – інфаркту та інсульту. Навіть якщо таких серйозних наслідків не було, через тиск страждає мозок, що призводить до зниження розумової функції та погіршення пам'яті. Також тиск погано впливає на стан очного дна, наголосив лікар.
Людям, які переживають стрес, Ашихмін порадив уважно стежити за своїм артеріальним тиском. Це необхідно для того, щоб уникнути розвитку гіпертонії.
Зі стресом допомагають впоратися дихальні вправи, підтримка близьких, прийняття ситуації, упорядкований режим дня, а також "цифрова гігієна", підсумував фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен