Відомо, що калій здатний позитивно впливати на тиск. Зокрема, знижувати його. Тому фахівці при гіпертонії рекомендують їсти більше продуктів, багатих на цей елемент
Існують два способи, за допомогою яких калій бореться із підвищеним кров'яним тиском. Насамперед, він допомагає виводити зайву рідину з організму. Справа в тому, що, за словами організації Blood Pressure UK, для цього потрібен правильний баланс натрію (переважно його ми отримуємо з сіллю) та калію. Якщо вживати багато продуктів з високим вмістом калію, цей баланс буде відновлюватися. В результаті нирки почнуть функціонувати як слід, а тиск знижуватиметься.
Другий механізм впливу калію на організм полягає у розслабленні стінок кровоносних судин. Це допомагає знизити показники тиску.
Крім того, користь калію для тиску підтверджено науково. Дослідження демонструють, що між кількістю з'їдених продуктів, багатих на калій, і тиском є зв'язок.
За даними Національної служби охорони здоров'я Великобританії, на день людина має отримувати 3500 міліграм калію.
Blood Pressure UK додає, що серед продуктів та напоїв, що містять багато калію, можна назвати банани, томатний сік та томатне пюре, апельсиновий сік, картоплю (і солодку картоплю), абрикоси, червону смородину, спаржу, шпинат, капусту, брюсельську. Крім того, відмінними джерелами калію є тунець, лосось, яйця, йогурт, знежирене молоко, горіхи макадамія, мигдаль, гриби, пшеничні паростки, висівки, макарони (з цільнозернового борошна).