Лікар профілактичної медицини Олександра Жуковська розповіла, які фактори впливають на розвиток серцево-судинних захворювань та артеріальної гіпертензії.
За словами медика, на розвиток таких відхилень в організмі впливають некеровані та керовані причини. Серед некерованих, на які людина не може впливати: вік, стать, генетичні особливості.
А ось на керовані фактори впливає поведінка людини, на них можна впливати, але частіше за допомогою лікарів: невролога, ендокринолога, кардіолога, психолога та психотерапевта.
- Прозвучить банально, але в переважній більшості випадків серцево-судинні захворювання, особливо в молодому віці, - цілком і повністю справа рук самої людини, це те, що вона самостійно створила зі своїм тілом, і в результаті це призвело до такої грізної патології. ССЗ все частіше називають хворобами способу життя, – пояснила Олександра Жуковська.
Стреси, відсутність регулярної фізичної активності, надмірна маса тіла – найчастіше ці фактори ризику впливають на розвиток артеріальної гіпертензії. Впливають на підвищення тиску та інші шкідливі звички: великі обсяги вживання солі, алкоголь, куріння, підвищений холестерин у крові.
Якщо виключити хоча б кілька факторів, на думку медиків, це сприятиме терапевтичному ефекту на організм. На краще змінюються артеріальний тиск і показники крові.