Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Аденома передміхурової залози

Категорія: 

Аденома передміхурової залози - захворювання, що характеризується збільшенням її внаслідок розростання залозистої тканини. Розвивається у похилому та старечому віці.

Клініка аденоми передміхурової залози


Початкова (І) стадія проявляється почастішанням і незначним утрудненням сечовипускання, особливо вночі. Хворі відзначають, що цівка сечі слабка і час від часу переривається. В II стадії захворювання розлади сечовипускання виявлені ще більшою мірою, позиви стають частішими, декілька разів за ніч. Через кілька хвилин після сечовипускання знову з'являється позив до нього і виділяється ще 20-30 мл сечі. Ця ознака свідчить про наявність залишкової сечі та розтягнення сечового міхура. Якщо розтягнення значне, то хворий довгий час не може здійснити сечовипускання, а потім виділяється велика кількість сечі, більша за звичайну. В III стадії захворювання міхур переповнюється сечею і розтягується. Хворий вже неспроможний вплинути на процес сечовипускання, і сеча самовільно виділяється краплинами. При пальцевому дослідженні передміхурової залози через пряму кишку визначають її збільшення, щільність; поверхня її гладенька.

Лікування аденоми передміхурової залози


В початковій стадії хворому слід відрегулювати харчовий режим (виключити гострі страви, алкоголь; за декілька годин до сну не вживати їжі та рідини). Призначають таблетки синестролу, уротропін, відвар мучниці (ведмежих вушок). У пізніх стадіях захворювання показана операція видалення передміхурової залози.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus