Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Гіпербілірубінемії функціональні

Категорія: 

Гіпербілірубінемії функціональні (пігментні гепатози) - синдроми, які характеризуються жовтим забарвленням шкіри і слизових оболонок, гіпербілірубінемією при нормальних інших показниках функції печінки і відсутності морфологічних змін у ній. До них належать синдроми Жільоера-Мейленграхта, Кріглера-Найяра, Дабіна-Джонсона і Ротора.

Пігментні гепатози мають сімейний характер і проявляються, як правило, в молодому віці. Вони зумовлені спадковими ферментопатіями з порушенням внутрішньопечінкового обміну білірубіну. Перебіг їх здебільшого доброякісний, за винятком синдрому Кріглера-Найяра, що супроводжується тяжкими неврологічними розладами (м'язова гіпертонія, опістотонус, судоми).

Діагностика гіпербілірубінемій функціональнихНаявність функціональної гіпербілірубінемії підтверджується результатами морфологічного дослідження пунктату печінки в умовах стаціонару.

Лікування гіпербілірубінемій функціональнихСпеціального лікування хворі не потребують. В період посилення жовтяниці показані дієта № 5, вітамінотерапія, жовчогінні засоби. Забороняється вживати алкоголь, не рекомендують фізичні навантаження. В разі значного збільшення вмісту непрямого білірубіну в сироватці крові призначають фенобарбітал по 0,025-0,05 г або зиксорин по 1 капсулі всередину 3 рази на день протягом 10 днів.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus