Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Гострий живіт

Категорія: 

Гострий живіт - збірне поняття, яке об'єднує різні гострі захворювання, що локалізуються в черевній порожнині і можуть найближчим часом зумовити необхідність термінового хірургічного втручання за життєвими показаннями. До цієї групи захворювань належать: гострі запальні процеси в черевній порожнині і перфорація її порожнистих органів (гострий апендицит, гострий холецистит, гострий панкреатит, пельвіоперитоніт, перфорація виразки шлунка чи дванадцятипалої кишки); різні форми непрохідності травного каналу і защемлення внутрішніх гриж; внутрішні кровотечі в черевну порожнину або в просвіт її порожнистих органів (кровоточива виразка шлунка чи дванадцятипалої кишки, розрив маткової труби, апоплексія яєчника).

Клініка гострого живота


Найбільш постійний і найважливіший симптом - раптовий біль у животі. Його може не бути при шлунково-кишкових кровотечах, але вони супроводжуються кривавим блюванням і дьогтьоподібними випорожненнями. Часто виникають порушення функції травного каналу: нудота, блювання, затримка випорожнень і газів. За допомогою фізичних методів дослідження виявляють зміни форми живота, симптоми подразнення очеревини та м'язовий захист, патологічні утвори, зміни перистальтичних шумів (відсутність або посилення). Загальний стан хворого безперервно погіршується внаслідок вираженої інтоксикації. Згодом з'являються блідість, холодний піт; риси обличчя загострюються, пульс стає частим, малим. При підозрі на гострий живіт категорично забороняється призначати проносні й знеболювальні засоби до з'ясування причини хвороби. В крайньому випадку хворим з дуже сильним болем перед транспортуванням у лікувальний заклад допустиме введення наркотичних болезаспокійливих засобів. У цьому разі в супроводжуючому документі зазначають, який саме засіб, коли і в якій дозі введений.

Лікування гострого живота


Термінова госпіталізація у хірургічний стаціонар і оперативне лікування.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus