Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Хронічний мієлолейкоз

Категорія: 

Хронічний мієлолейкоз - пухлинне захворювання кісткового мозку з розростанням і нагромадженням зрілих клітин гранулоцитарного ряду. Його субстратом є метамієлоцити, паличкоядерні і сегментоядерні нейтрофільні гранулоцити.

Клініка хронічного мієлолейкозу


Виділяють початкову, розгорнуту і термінальну стадії хвороби. В розгорнутій стадії хворі скаржаться на схуднення, втрату працездатності, знижений апетит, важкість у лівому підребер'ї. Основний об'єктивний симптом мієлолейкозу - значне збільшення селезінки. При виникненні в ній вогнищ інфаркту з'являється приступоподібний біль. Печінка збільшена, але розміри її досить мінливі. В термінальній стадії з'являються гарячка, пухлинні розростання у шкірі, лімфатичних вузлах, геморагічний синдром. Досить часто приєднуються інфекційні ускладнення.

Діагностика хронічного мієлолейкозу


Діагноз стає вірогідним після вивчення даних розгорнутого аналізу крові. Лейкоцитоз досягає 200-300 • 10у/л, кількість базофільних і ацидофільних гранулоцитів збільшена. У мазку крові наявні промієлоцити, мієлоцити, метамієлоцити зі збільшенням числа паличкоядерних нейтрофільних гранулоцитів. Ознаки анемії, тромбоцитопенію і наявність бластів у периферичній крові виявляють при бластному кризі або в термінальній стадії хвороби.

Лікування хронічного мієлолейкозу


Призначають мієлосан по 4-6 мг на добу. При зниженні числа лейкоцитів у 2 рази дозу препарату зменшують у 3 рази. Якщо рівень лейкоцитів становить 15-20 • 109/л, то мієлосан призначають по 2 мг 1-3 рази на тиждень залежно від числа лейкоцитів. Така підтримуюча терапія в розгорнутій стадії хвороби дає хворим змогу зберігати задовільне самопочуття і працездатність. При бластному кризі і в термінальній стадії використовують комбінацію хіміопрепаратів, як при гострому нелімфобластному лейкозі. Тривалість життя хворих коливається від 2 до 10 років. Профілактика не розроблена.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus