Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Інсульт спинальний

Категорія: 

Інсульт спинальний - гостре порушення кровообігу в спинному мозку, внаслідок якого з'являються симптоми його органічного ураження. Причини різноманітні: патологія і атеросклероз аорти, аномалії спинномозкових судин (аневризми, варикозне розширення вен, травматизація аорти і її гілок при операціях на органах, що близько розташовані до неї, пухлини спинного мозку, остеохондроз міжхребцевих дисків, травми хребта). Виділяють гострі і хронічні порушення кровообігу спинного мозку. Гострі порушення найчастіше мають ішемічний характер. їх поділяють на минущі (до доби) і тривкі (більше доби). Минущі порушення можуть часто повторюватися. Нерідко вони виникають під час ходьби, що визначається як переміжна спинальна кульгавість.

Клініка спинального інсульту


Спинальний ішемічний інсульт розвивається гостро. Основні його прояви залежать від рівня ураження. Здебільшого вражається система передньої спинномозкової артерії, яка постачає кров'ю передні 2/3 спинного мозку, а по довжині частіше уражається або шийне потовщення, або весь нижній відділ спинного мозку з нижньогрудного рівня. При тромбозі передньої спинномозкової артерії поряд з руховими, чутливими і тазовими порушеннями спостерігаються різке погіршення живлення тканин, виникнення пролежнів у ділянці куприка, на сідницях, п'ятах, спині, приєднання пієлоциститу, який спричинює виникнення сепсису, що значно погіршує перебіг захворювання. При обмежених зонах ішемії може гостро розвинутися симптоматика половинного або часткового ураження спинного мозку.
Крововилив у спинний мозок нетравматичної етіології (гематомієлія) найчастіше настає в сіру речовину, в зв'язку з чим виникають мляві паралічі і дисоційовані розлади чутливості на рівні ураження сегментів. Канатики спинного мозку пошкоджуються менше, тому провідникові порушення маловиражені.

Лікуванню спинального інсульту


В гострий період ішемічного спинального інсульту призначають лікарські засоби, що зменшують набряк спинного мозку (манітол, фуросемід, урегіт, етакринову кислоту, гліцерин, дексаметазон), нормалізують серцеву діяльність і артеріальний тиск, поліпшують мікроциркуляцію і метаболізм мозкової тканини (серцеві глікозиди, реополіглюкін, кавінтон, пентоксифілін, дипіридамол, ксантинолу нікотинат, серміон, ноотропіл, церебролізин), а також антикоагулянти (гепарин, фенілін, омефін, неодикумарин). У відновний період використовують фізичні методи лікування (діадинамічні струми, електрофорез калію йодиду, дибазолу, аплікації парафіну, озокериту, масаж, ЛФК, антихолінестеразні препарати - прозерин, галантамін, дезоксипеганіну гідрохлорид). Лікування крововиливу в спинний мозок проводять так само, як і крововиливу в головний мозок. При компресійно-васкулярних спинальних розладах і неефективному консервативному лікуванні показане оперативне втручання.
Профілактика розладів спинномозкового кровообігу полягає в попередженні і лікуванні захворювань, які найчастіше призводять до розвитку цих порушень.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus