Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Піонефроз

Категорія: 

Піонефроз - гнійне запалення нирки. Розвивається у випадках сечокам'яної хвороби, коли існує перешкода для відтікання сечі й наявна інфекція проникає в тканину нирки. В нирці утворюються дрібні гнояки, які поступово зливаються між собою у великі гнійні вогнища. Збудники - гноєтворні мікроорганізми (коки, кишкова паличка, а також мікобактерія туберкульозу).

Клініка піонефрозу


Захворювання розпочинається з високої температури тіла, ознобу, проливного поту. На боці ураженої нирки з'являються постійний наростаючий біль та напруження м'язів поперекової ділянки. Стан хворого швидко погіршується, наростає інтоксикація. На 3-5-й день хвороби вдається пропальпувати болючий щільний, малорухомий інфільтрат у відповідному підребер'ї. При дослідженні крові виявляють значний лейкоцитоз, а зміни сечі відповідають таким при піурії. Нерідко піонефроз перебігає як хронічне захворювання - без підвищення температури тіла з ниючим болем у ділянці нирки і загальними явищами інтоксикації (відсутність апетиту, сухість у роті, схуднення).

Лікування піонефрозу


Оперативне втручання: зовнішнє дренування чи декапсуляція нирки, нефректомія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus