Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Рак щитовидної залози

Категорія: 

Рак щитовидної залози

становить 1-3 % злоякісних пухлин. Найчастіше хворіють особи віком 30-60 років, переважно жінки. Етіологічну роль у виникненні раку щитовидної залози відіграють гормональні зрушення та іонізуюча радіація. У 10 % випадків рак виникає на фоні вузлуватого зоба.
Однією з перших ознак раку щитовидної залози є збільшення її розмірів і поява в ній щільного вузла. В одних випадках під час пальпації вузлів визначають їх чіткі контури й гладеньку поверхню, що свідчить про експансивний ріст і торпідний перебіг процесу; в інших - неправильну форму, згладженість контурів, малу рухомість, які характерні для інфільтративного росту. Існують приховані форми, коли першою ознакою хвороби є поява метастазів у регіонарних лімфатичних вузлах шиї, тимчасом як пухлина у щитовидній залозі клінічно не визначається. У випадках задавненої хвороби пухлина проростає навколишні тканини і органи, що зумовлює відповідну симптоматику: з'являються кашель, охриплість голосу, задишка, утруднення під час ковтання. Віддалені метастази найчастіше з'являються в легенях і кістках.

Діагностика раку щитовидної залози


Діагностика раку щитовидної залози грунтується на даних огляду, пальпації, цитологічного дослідження, радіоізотопного сканування, пневмотиреоїдографії. Швидкий ріст пухлини, її щільність, а також асиметричність і горбистість залози дають підставу запідозрити рак. Дані пункційної біопсії, наявність 'холодної' зони на сканограмі, визначення дефекту наповнення при контрастній тиреоїдолімфографії дають змогу підтвердити діагноз.

Лікування раку щитовидної залози


Основним методом лікування раку щитовидної залози є хірургічний (геміструмектомія, тотальна струмектомія). При поширеному місцевому процесі з наявністю регіонарних метастазів проводять перед- і післяопераційну променеву терапію, лімфаденектомію. У пізніх стадіях хвороби застосовують променеву терапію. Після хірургічного і комбінованого лікування призначають гормони щитовидної залози (тиреоїдин, тиреокомб, трийодтиронін) в індивідуальних дозах.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus