Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Апап С плюс

ТОВ ЮС Фармація, Польща


Апап С плюс

Код: N02BE51

Анальгетики


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки білого або жовтуватого кольору з фаскою, легкорозчинні у воді;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу - 500 мг та аскорбінової кислоти - 300 мг;

допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, натрію гідро карбонат, натрію карбонат безводний, повідон, макрогол 6000, лимонний ароматизатор, ароматизатор лимонний лайм, сахарин натрію, аспартам, магнію стеарат, рибофлавіну фосфату натрієва сіль.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група.

Аналгетики-антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Парацетамол має знеболюючу та жарознижуючу дію. Механізм дії позв’язаний з інгібуванням синтезу простагландинів, переважним впливом на центр терморегуляції у гіпоталамусі.

Аскорбінова кислота бере активну участь в окисно-відновних реакціях організму, стимулює тканинне дихання, окиснювальне фосфорилювання в печінці, активує протеолітичні і мікросомальні ферменти, поповнює потребу організму у вітаміні С, зменшує проникність судин. Аскорбінова кислота сприяє активації імунної системи, поповнює підвищену потребу у вітаміні С при грипі і застудних захворюваннях, посилює захисні механізми організму.

Фармакокінетика.

Парацетамол після прийому внутрішньо швидко і майже повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті. При прийомі розчину, отриманого з шипучої таблетки, максимальна концентрація парацетамолу в плазмі крові досягається вже через 26 хв – у 2 рази швидше, ніж при прийманні парацетамолу у формі звичайних таблеток (45–75 хв.). Парацетамол метаболізується в печінці з утворенням неактивних сполук з глюкуроновою кислотою та сульфатами. У незначній кількості (приблизно 5%) метаболізується шляхом окиснення з утворенням цистеїну і меркаптопурової кислоти).

В основному виводиться з сечею у вигляді метаболітів, у незміненому вигляді виводиться майже 2-4% від прийнятої дози.

Період напів виведення становить приблизно 2 -4 год.

Аскорбінова кислота легко всмоктується у травному каналі (70-80%). 25% аскорбінової кислоти зв’язується з білками плазми. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарах надниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вищий, ніж у плазмі крові. В організмі аскорбінова кислота окиснюється в дегідроаскорбінат, із якого частково відновлюється до вихідної форми, скороченої під впливом глютатіону. Дегідроаскорбінова кислота метаболізується з утворенням 2,3-дикето-L-гулонової кислоти, а вона до органічних кислот (L-треонової і щавелевої, L-к силонової, L-ліксонової і L-ксилової). Вітамін С частково виводиться нирками у вигляді метаболітів та частково у незміненому вигляді.

Показання для застосування.

Симптоматичне лікування симптомів, які виникають при застуді або грипі, такі як підвищення температури, головний біль, біль у горлі, а також м’язові та кістково-суглобові болі слабкої та помірної вираженості.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та діти старше 12 років: по 1 таблетці, попередньо розчиненій в ½ склянки води, кожні 4-6 год. Не рекомендується застосовувати більше 3 таблеток на добу.

За наявності ниркової недостатності (кліренс креатині ну менше 10 мл/хв), інтервал між прийомами повинен бути не менше ніж 8 год.

Тривалість лікування – не більше 5 днів.

Побічна дія.

Можливі алергічні реакції у вигляді висипань, еритеми або уртикарних висипань, які зникають при відміні препарату. З боку шлунково-кишкового тракту – нудота, блювання, симптоми ураження печінки. З боку кровотворної системи – гранулоцит опенія, агранулоцит оз, тромбоцит опенія. З боку сечової системи – ниркова коліка, некроз ниркових сосочків, гостра ниркова недостатність.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, вроджена недостатність глюкозо-6-фосфат дегідрогенази, тяжка печінкова або ниркова недостатність, вірусний гепатит, фенілкетонурія (через вміст аспартаму). Під час застосування інгібіторів МАО, а також період до 2 тижнів після припинення їхнього приймання, застосування зидовудину. Діти до 12 років.

Передозування.

Передозування, як правило, зумовлено парацетамолом і виявляється блідістю шкіри, анорексією, нудотою, блюванням, гепатонекрозом, підвищенням активності „печінкових” трансаміназ, збільшенням протромбі нового індексу. Лікування: промивання шлунка, з подальшим застосуванням активованого вугілля; введення N-ацетил цистеїну, якщо можливо, не пізніше 10 годин з моменту отруєння, симптоматична терапія.

Особливості застосування.

З обережністю застосовувати пацієнтам з печінковою та нирковою недостатністю, уретеролітіазом і гемохроматозом, а також особам, які дотримуються дієти з низьким вмістом натрію. В період приймання препарату не можна вживати алкоголь через підвищений ризик токсичного ураження печінки.

Вагітність. Не виявлено тератогенної дії парацетамолу, а також його негативного впливу на плід під час другого або третього триместрів вагітності.

Лактація. Парацетамол не має негативного впливу на лактацію та годування груддю.

Таким чином, препарат у звичайних дозах може застосовуватись у періоді вагітності та годування груддю, однак при частому застосуванні препарату слід порадитись з лікарем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Для запобігання передозуванню не застосовувати препарат з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол. Прийом парацетамолу може негативно вплинути на результати лабораторних аналізів сечової кислоти та глюкози в крові. Парацетамол підсилює дію похідних кумарину. Одночасне застосування парацетамолу і препаратів, які підсилюють печінковий метаболізм (снодійні і проти епілептичні препарати), а також рифампіцину може призвести до ураження печінки навіть при прийманні рекомендованих доз препарату. Аскорбінова кислота підсилює всмоктування алюмінію із препаратів, які його містять, також підсилює всмоктування заліза.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей, в сухому місці, при температурі 15-25 °С.

Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 шипучих таблеток у тубі, по 1 або по 2 туби в картонній коробці; по 2 шипучі таблетки в стрипі, по 1, або по 3, або по 5, або по 10 стрипів у картонній коробці.

Виробник.

СвіссКо Сервісез АГ, Швейцарія, ТОВ ЮС Фармація, Польща.

Адреса. Банхофштрассе 14, СХ – 4334 Сісселн, Швейцарія, вул. Зембицка 40, 50-507 Вроцлав.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus