Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиНамацит

-


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з сіруватим відтінком, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою. На поверхні таблетки допускається мармуровість.

склад: 1 таблетка містить: натрію гідро карбонату 0,5180 г, натрію лимоннокислого (натрію цитрат) 0,1657 г, магнію сульфату 0,0621 г, марганцю сірчанокислого 0,0021 г та цинку сірчанокислого 0,0021 г;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, тип РН 102, повідонkollidon® 25 або plasdone® K25, кросповідонpolyplasdone® XL, аеросил високодисперсний марки А 300, стеаринова кислота.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Код АТС: А 12С Х.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат підвищує окислювальні та біосинтетичні процеси, інтенсифікує різні види обміну зарахунок посилення процесів карбоксилювання. Останнє досягається застосуванням субстрату карбоксилювання (натрію гідро карбонату), а також активаторів (іони магнію, марганцю та цинку) відповідних процесів. Введення до складуНамациту-Дарниця натрію цитрату підвищує рівень функціонування трикарбоновогоциклу в тканинах, що забезпечує протигіпоксичну дію препарату. Препарату притаманна виражена гепатопротекторна та антициротична дія, яка полягає в посиленні процесів регенерації гепатоцитів, зменшенні рівня дистрофічних змін уних і збільшенні вмісту глікогену, рибонуклеїнових кислот, підвищенні активності ряду ферментів, зниженні рівня холестерину та його ефірів. При місцевій дії на слизову оболонку рота та ясен препарат виявляє ремінералізуючута анаболічну дії на тканини зубів, нормалізуючи кислотно-лужний гомеостаз, редокс-стан тканин порожнини рота, а також ротової рідини. При внутрішньому застосуванні Намацит-Дарниця справляє й антацидний вплив.

Фармакокінетика. Дані про фармакокінетичні властивості, значущі для терапевтичних цілей, відсутні.

Показання для застосування. В гепатології Намацит-Дарниця використовують для лікування хронічних гепатитів, а також цирозів печінки різної етіології.

В акушерстві препарат застосовують для лікування хронічної гіпоксії вагітних і плоду. При цьому Намацит-Дарниця забезпечує протигіпоксичну дію, покращуючи процеси транспорту, дифузії та утилізації кисню, нормалізуючи кислотно-лужний стан.

У стоматології препарат застосовують для профілактики карієсу та лікування захворювань пародонта у дорослих і дітей.

Спосіб застосування та дози. Намацит-Дарниця призначається внутрішньо, після їди. При гепатитах і цирозах печінки добова доза для дорослих становить 4,5-5,0 г (6-7 таблеток). Дітям при даній патології препарат призначається утаких дозах на добу: від 7 до 10 років – 0,75-0,9 г (1-1,5 таблетки), від 10 до 14 років – 0,9-1,2 г (1,5-2 таблетки). Добову дозу розділяють на 3 прийоми. Курс лікування - 10-14 днів.

Для лікування хронічної гіпоксії вагітних і плоду Намацит-Дарниця призначають після 26 тижнів вагітності. Добову дозу (4,5-5,0 г) розділяють на 3прийоми. Курс лікування 10 - 14 днів. За необхідності курс повторюють після тижневої перерви.

Для лікування парадентиту Намацит-Дарниця використовують у вигляді 4-5% розчину (6 таблеток розчиняють у 0,5 склянки води) для полоскання порожнини рота, зрошування ясен, аплікацій та інстиляцій по 15-20 хвилин кожного дня абочерез день. Курс лікування складається з 10-15 сеансів і може бути повторений через 6-7 місяців. Рекомендується одночасне вживання Намациту - Дарниця внутрішньо: разова доза для дорослих – 2 таблетки, для дітей – по 1 таблетці 2рази на добу, після їди протягом 10-14 днів.

Для профілактики карієсу при плановій санації дітей препарат застосовують у вигляді аплікацій його 5 % водного розчину на зубні ряди або 3 % суспензії в ціакрині для адгезивного покриття зубів верхньої та нижньої щелепи. Аплікації повторюють 1-4 рази на рік. Інколи для профілактики карієсу чи пародонтозу застосовують 2 % водний розчин препарату (3 таблетки на 0,5 склянки води) для полоскання порожнини рота після їди.

Побічна дія. Про випадки побічної дії Намациту-Дарниця до цьогочасу не повідомлялось.

Протипоказання. Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату. Захворювання, які супроводжуються алкалозом. Анацидний тагіпоацидний гастрит.

Передозування. Дотепер про випадки передозування Намациту-Дарницяне повідомлялось.

Особливості застосування. Для лікування дітей та вагітних препарат рекомендується застосовувати після попередньої консультації з лікарем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Значущих явищ фармакологічної несумісності з лікарськими препаратами інших груп не виявлено. Слід, однак, враховувати, що наявність у препараті натрію гідро карбонату може призвести до хімічної взаємодії Намациту-Дарниця з кислотами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому та недоступному для дітей місці, при температурі не вище +250С.

Термін придатності - 2 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus