Але ці результати потрібно ще кілька разів перевірити.
домашня тварина
Домашні тварини позитивно впливають на роботу мозку похилого віку, вважають дослідники Мічиганського університету. Дослідники проаналізували дані національного опитування, під час якого, окрім іншого, 20 тис. добровольців віком від 50 років повідомили, чи є у них домашні тварини.
Як з'ясувалося, у людей віком понад 65 років, які тримали вихованців понад п'ять років, короткострокова і довгострокова пам'ять на слова були набагато кращими, ніж у однолітків без вихованців. Серед молодших учасників, проте, значних відмінностей немає. Після 65 років зазвичай виникають перші симптоми хвороби Альцгеймера, зазначають автори роботи.
Можливо, наявність тварини змушує людину більше рухатися, що впливає навіть на здоров'я мозку. Крім того, тварини допомагають боротися зі стресом та самотністю, а також можуть приносити в дім нові бактерії – у тому числі корисні для мікробіоти господаря. Втім, не виключено і зворотний зв'язок — люди з найкращими когнітивними здібностями частіше заводять тварин. Тому припущення вчених ще доведеться перевірити.
А у вас є хатня тваринка?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Діти можуть вередувати і це нормально
Як назвати хлопчика: імена, які принесуть дитині успіх