Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Гермафродитизм

Категорія: 

Гермафродитизм - невідповідність між морфологічним станом статевих залоз (жіночі чи чоловічі) та зовнішніх статевих органів. Гермафродитизм може бути істинним і несправжнім.

Клініка гермафродитизму



Істинний гермафродитизм - захворювання, при якому у хворих є яєчник і яєчко. В період статевого дозрівання частіше переважають риси фемінізації, з'являються менструації. Вигляд зовнішніх статевих органів може бути найрізноманітнішим: недорозвинутий статевий член та піхва, яка відкривається окремо на промежині, статевий член з гіпоспадією та мошонкою 1 яєчком у ній. Психосексуальна орієнтація (на чоловічу чи жіночу стать) залежить від виховання.
Несправжній чоловічий гермафродитизм: синдром Шерешевського-Тернера з гермафродитними геніталіями, синдром Клайнфелтера з гермафродитними геніталіями.

Діагностика гермафродитизму



Визначення статі за статевим хроматином - у всіх хворих статевий хроматин позитивний при несправжньому жіночому гермафродитизмі і відсутній при істинному та несправжньому чоловічому гермафродитизмі. Діагностика окремих видів гермафродитизму. Особливо велике значення має правильне визначення статі одразу ж після народження дитини з метою вироблення у неї відповідної психосексуальної орієнтації.

Лікування гермафродитизму



Гонадектомія, резекція клітора, замісна терапія статевими гормонами з 10-11-річного віку при синдромі Шерешевського-Тернера з гермафродитними геніталіями; замісна терапія препаратами чоловічих статевих гормонів при синдромі Клайнфелтера. При адреногенітальному синдромі призначають глюкокортикоїдну терапію. Вибір статі при істинному гермафродитизмі залежить від функціонального переважання жіночої або чоловічої частини гонади. За необхідності здійснюють корекцію психосексуальної спрямованості в бік жіночої або чоловічої статі. Лікування проводять, залежно від різновиду гермафродитизму, амбулаторно (наприклад, при адреногенітальному синдромі, синдромі Клайнфелтера) або в ендокринологічному чи хірургічному стаціонарі. Активно залучають до консультативної роботи психолога та психіатра.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus