Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Нав'язливості синдром

Категорія: 

Нав'язливості синдром - стан, при якому почуття, думки, побоювання, спогади, потяги, рухові акти виникають у хворого мимо його волі, хоч він усвідомлює їх хворобливість і критично ставиться до них. Нав'язливі стани поділяються на такі, зміст яких викликає гнітючий афект, і нав'язливості з афективно нейтральним змістом.

Нав'язливості, які супроводжуються гнітючим афектом. Нав'язливі сумніви. Невпевненість у правильності здійснюваних або здійснених дій, що настирливо виникає всупереч логічним доводам. Наприклад, хворий сумнівається в тому, чи правильно написаний документ, чи вимкнуті електроприлади тощо, незважаючи на неодноразову перевірку ним виконаної дії.

Нав'язливі спогади


Надокучливі спогади якоїсь сумної, неприємної або ганебної для хворого події всупереч намаганням про неї не думати.
Нав'язливі уявлення. Поява неправдоподібних уявлень, які хворий приймає за дійсність попри їхню абсурдність. Так, наприклад, хворий переконаний, що похований родич був живий, при цьому він уявляє і болісно переживає страждання «уявно померлого» в могилі.

Нав'язливі потяги (нахили)


Намагання здійснити якусь вкрай жорстоку, небезпечну дію, яке супроводжується почуттям жаху й паніки за неможливість звільнитися від таких потягів і емоцій. Хворого охоплює бажання кинутися під поїзд або штовхнути під нього близьку людину, вбити вкрай жорстоким чином свою дитину чи дружину, причому він відчуває нестерпний страх того, що все це відбувається (контрастні потяги).

Нав'язливі страхи (фобії)


Нав'язлива і безглузда боязнь висоти, великих вулиць, відкритих або обмежених просторів, скупчення людей, страх захворіти невиліковною хворобою або несподівано померти. Нерідко нав'язливі страхи супроводжуються ритуалами - одноманітними діями, які мають значення заклинань. Такі дії хворі виконують з метою захисту від певного нещастя всупереч критичному ставленню до них. Наприклад, обходячи збоку арку, замість того, щоб іти під нею, хворий нібито убезпечує близьких від лиха; розпочинаючи якусь справу, хворий повинен двічі ляснути пальцями або вимовити «заповітне» слово (для того, щоб унеможливити невдачу).

Нав'язливі дії


Рухи, які здійснюються проти бажання хворих, незважаючи на зусилля утриматись від їх виконання. Одні з нав'язливих дій заповнюють думки хворого доти, поки не будуть реалізовані, інші не помічаються. Для того щоб утриматись від нав'язливих дій, хворий повинен невідступно стежити за собою, хоча для нього це дуже обтяжливо.

Нав'язливості афективно нейтрального змісту. До них належать нав'язливі мудрування, пригадування забутих термінів, формулювань, настирлива лічба.
Нав'язливі стани можливі у хворих на психопатію психастенічного типу, невроз нав'язливих станів, шизофренію, епідемічний енцефаліт тощо.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus