Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Панарицій

Категорія: 

Панарицій - гостре гнійне запалення пальця. Збудниками можуть бути всі види гноєтворних мікроорганізмів, які проникають у тканини крізь невеликі ушкодження шкіри. Залежно від поширеності процесу в тканинах пальця розрізняють шкірний, підшкірний, кістковий, суглобовий, сухожильний, піднігтьовий панарицій, а також пандактиліт і пароніхію.

Шкірний панарицій


Гнійний процес локалізується під епідермальним шаром шкіри. Біль незначний, загальний стан не порушується. При огляді знаходять пухирець, наповнений жовтуватим гноєм.

Підшкірний панарицій


Гній накопичується в підшкірній основі фаланги.
Клініка. Нестерпний пульсуючий біль. При огляді відзначають припухлість фаланги з почервонінням шкіри, обмеження рухів пальця. Останній перебуває в напіврозігнутому положенні. Доторкування до фаланги викликає різку болючість.

Кістковий панарицій


Кістковий панарицій утворюється у випадках, коли своєчасно не проведене хірургічне лікування панарицію м'яких тканин і гній прорвався до кістки.
Клініка. Інтенсивний сталий біль у пальці, який набрякає, набуває зігнутого положення. Рухи в міжфалангових суглобах різко болючі або й неможливі. Після прориву гною утворюються нориці, які довго не загоюються. На рентгенограмах виявляють ознаки ушкодження кістки.

Суглобовий панарицій


Розвивається внаслідок проникнення інфекції в порожнину міжфалангового суглоба.
Клініка. Різкий біль у пальці, що поширюється при будь-яких рухах. Потовщення і набряк у ділянці ураженого суглоба, напівзігнуте положення пальця.

Сухожильний панарицій (тендовагініт)


Гнійний процес проникає в сухожильні піхви, поширюється по них у синовіальні мішки і переходить на тканини передпліччя.
Клініка. Рівномірний набряк всього ураженого пальця, сильний біль при найменших рухах у суглобах пальця та по ходу сухожильної піхви.

Пандактиліт


Пандактиліт - гнійне запалення всіх тканин пальця.
Клініка. Клінічна картина захворювання складається із сукупності всіх видів гнійного ураження пальця. Перебігає тяжко, супроводжується погіршенням загального стану та вираженою інтоксикацією, регіонарним лімфаденітом. Біль поступово підсилюється і набуває інтенсивного розпираючого характеру. Набряклий палець стає синьо-багряним. Запальний процес розвивається за типом сухого або вологого некрозу. Рухи в суглобах пальця неможливі через сильний біль. Температура тіла піднімається до 38-39 °С.

Пароніхія


Пароніхія - запалення нігтьового валика.
Клініка. Виникають болюча припухлість навколо нігтьового валика і гіперемія оточуючої шкіри. Валик нависає над нігтьовою пластинкою. Ділянка запального процесу при пальпації болюча. В більшості випадків гнійний ексудат накопичується в товщі шкіри валика. Інколи відбувається самовільне розкриття гнояка.

Піднігтьовий панарицій


Піднігтьовий панарицій - накопичення запального ексудату під нігтьовою пластинкою.
Клініка. Основним симптомом є пульсуючий розпираючий біль у нігтьовій фаланзі. Інтенсивність його наростає в міру розвитку запалення. Під нігтьовою пластинкою просвічується гній; вона піднята, при пальпації рухома.

Лікування всіх різновидів панарицію виключно хірургічне; в умовах хірургічного кабінету поліклініки чи хірургічного стаціонару. Воно полягає у розтині гнояка, далі лікування провадять так само, як при гнійній рані. Показана іммобілізація пальця, кисті і передпліччя. У початкових стадіях розвитку панарицію, тобто в перші 1-2 дні (серозна чи серозно-інфільтративна стадія), можна використовувати консервативне лікування: іммобілізація кисті, спиртовий компрес на палець, ручні гарячі ванни з 10 % водним розчином лізолу (по 20-30 хв 2-3 рази на день), пов'язки з маззю Вишневського, антибіотики (ампіокс - по 500 000 ОД 4 рази на день, тетрациклін - 250 000 ОД 2 рази на день), сульфаніламідні засоби (сульфадиметоксин, сульфален за схемою). Безуспішне консервативне лікування протягом 1-2 днів є показанням до операції.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus