Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Туберкульозний менінгіт

Категорія: 

Туберкульозний менінгіт - одна з найтяжчих форм хвороби, що виникає гематогенно, а тому іноді супроводжується дисемінованим (міліарним) туберкульозом легень або інших органів. Спостерігається частіше у дітей, в сім'ї хворого з масивним бактеріовиділенням, в осіб похилого і старечого віку, із зниженим імунітетом. У 70 % випадків хвороба розпочинається поступово, в продромальний період з'являються млявість, дратівливість, утомлюваність, порушення сну, нетривкий субфебрилітет, закреп. При розгорнутій картині хворого турбує біль голови, частіше в лобній і потиличній ділянках, який не минає під дією болезаспокійливих засобів. Температура тіла підвищується до 38-39 °С, інколи до 40 °С; з'являється блювання. Пульс рідкий, не відповідає високій температурі тіла.
При обстеженні виявляють ригідність потиличних м'язів, симптоми Керніга, Брудзинського. Часто визначають одно- або двобічний птоз, анізокорію, косоокість, згладження носогубної складки, асиметрію обличчя при оскалі. На 3-4-му тижні порушується психіка, з'являється байдужість до оточення, далі сплутаність і втрата свідомості, центральні парези або паралічі. Хворий лежить на боці з закинутою головою і підібганими до живота ногами. При підозрі на туберкульозний менінгіт хворого необхідно негайно відправити в спеціалізовану лікарню, бо можливість його видужання залежить від своєчасно розпочатого лікування.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus