Спробуйте зрозуміти поведінку дитини. Якщо тільки ваші діти не прагнуть їсти одні тільки цукерки і чипси, то необхідно розібратися з тим, чому вони відмовляються від одних продуктів на користь інших. Дуже неправильно кричати на дитину, погрожувати їй або карати, якщо вона не хоче їсти якийсь суп чи другу страву. Спробуйте частіше готувати те, що їй подобається, а не дуже популярні страви пропонувати разом з приємними десертами. Крім того, якщо дитина категорично відмовляється від тієї чи іншої страви, завжди можна приготувати альтернативу, щоб зберегти достатню кількість поживних речовин в дитячому раціоні.
Якщо дитина голодна. Якщо ваш малюк відчуває голод, то спробуйте переконати його з'їсти ті продукти, які не надто популярні серед дітей, на зразок фруктів, овочів або злаків. Є висока ймовірність, що він погодиться на цю пропозицію. Але не варто надмірно описувати малюкові переваги тієї чи іншої страви, адже діти дуже гостро відчувають фальш, і в подальшому вони перестануть вам вірити. Не розказуйте казки про те, що від геркулесової каші дитина сама згодом стане сильною, як Геркулес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У якому віці діти проявляють найбільше агресії?Дайте вибір. Дайте дитині можливість зробити вибір, в який час дня вона хоче приймати їжу, звичайно, в розумних межах. Не потрібно насильно впихати в неї обід о першій годині дня, якщо дитина хоче обідати в другій або третій. В іншому випадку ви просто зробите сам прийом їжі настільки неприємним, що це надовго відштовхне від нього вашого малюка.
Встановіть режим дня. А ось вже тепер, коли стало зрозуміло, в який саме час дитині подобається приймати їжу, обережно формуйте режим дня. Це можна зробити, наприклад, заохочуючи дитину будь-якими її улюбленими десертами з регулярними інтервалами. Наприклад, вона отримує якусь смакоту одразу після обіду, який повинен проходити кожен день в один і той же час.