Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Які крупи найкращі для схуднення

13:00, 30 Вер 2015 · Категорія: Харчування, Дієти · Переглядів 9890 · 

Крупи - найдоступніший спосіб розлучитися із зайвими кілограмами і одночасно наситити організм вітамінами і мінералами. Будь-яка крупа багата клітковиною, яка виводить з організму все непотрібне. Але більшість з нас знає про користь лише самих "ходових" злаків - гречки та вівсянки.

Крупи

Крупи



Перше місце - пшоняна крупа

Пшоно - це насіння проса. Пшоняну кашу ще називають "пташиною", але корисна вона не тільки курчатам. Ми недаремно віддаємо перший рядок рейтингу круп саме золотим зерняткам пшона. Вони не просто перешкоджають відкладенню жирів в організмі людини, але і виводять їх з організму. Пшоно також вичищає антибіотики і токсини, а натомість насичує організм магнієм, фосфором, калієм, сіркою і вітамінами РР, Е і вітамінами групи В. Намагайтеся купувати пшонку в прозорій упаковці, щоб переконатися, що зернятка яскраво-жовтого кольору. Чим пшоно жовтіше, тим воно корисніше.

Друге місце - гречана крупа

Гречка - найбільш екологічна культура в нашому рейтингу, тому що її вирощують без використання синтетичних добрив. У їх використанні просто немає ніякої потреби - гречка сама "забиває" сміттєві рослини. Мало хто знає, що гречка не є зерном, а відноситься до сімейства ревеневого. Гречку рекомендують для профілактики і лікування анемії із-за високого вмісту заліза. У гречаній каші удосталь вітамінів В1, В2, В6, РР, Р і рутина - речовини, що володіє вітамінною активністю. Для тих, що худнуть, гречка представляє цінність через складних вуглеводів, які довго засвоюються. Отже, після порції гречаної каші ви тривалий час не відчуєте голоду.

Третє місце - пшенична крупа

Пшенична крупа - кращий продукт для сильного імунітету. На жаль, пшениця представлена на столі сучасної людини макаронами, а не крупою, яка вважається більш корисною. Пшенична крупа регулює живий обмін і знижує холестерин. Страви з пшеничної крупи покращують стан шкіри, волосся і нігтів, а також уповільнюють процес старіння. І найголовніше - пшенична крупа виводить з організму зайвий жир, тому по праву може вважатися одним з кращих дієтичних продуктів. До того ж пшенична каша - одна з самих низькокалорійних каш, тому вона допоможе досягти бажаної цифри на вагах відносно швидко.

Четверте місце - манна крупа

Манну крупу виробляють з пшениці. По суті, це звичне нам борошно вищого гатунку, з якої печуть здобні булочки, але змолоте набагато більшими частинами. Останнім часом все частіше з'являлася інформація про марність манки. Насправді калію і вітамінів Е і В1 навіть більше, ніж у рисі. Так що зовсім виключати манку з раціону слід лише людям з непереносимістю глютену.
Манна каша - каша з безтурботного дитинства. У садку з грудками і незмінно холодна, вдома молочна, ніжна і солоденька. Звичайно, для схуднення солоденька не підійде.

П'яте місце - вівсяна крупа

Сніданок англійського сера виробляється з зерен вівса. Вівсяна крупа та її похідні геркулесові пластівці містять вітаміни РР, Е і вітаміни групи В, а також магній, фосфор, кальцій, залізо, натрій і цинк. Але особливий інтерес для тих, що худнуть представляє велику кількість клітковини, яка сприяє очищенню організму. Немов співробітниця клінінгової компанії, вівсянка вичистить кишечник від шлаків.
Проте з усіх злакових вівсянка - сама жирна. У ста грамах міститься 5,8 грама жиру. Для порівняння в гречаній крупі жирів в два рази менше. Тому настільки корисна вівсянка займає в нашому рейтингу лише п'яте місце.

Шосте місце - ячна крупа

Ячну крупу виготовляють із зерен ячменю, багатого на вітаміни D, E, PP і вітамінами групи В. Для тих, що худнуть ячна крупа представляє цінність через вміст в ній фосфору, який необхідний для гарного метаболізму. Крім цього, ячна крупа - чемпіон серед злаків за вмістом марганцю, калію і кальцію. Ячна каша швидко насичує, і за рахунок цього ви не будете переїдати, якщо з'їсте її за сніданком. До того ж вона знижує рівень цукру в крові, а це унікальна можливість схуднути людям, страждаючим діабетом.

Сьоме місце - перлова крупа

Перлова крупа, як і ячна, виготовляється з ячмінного зерна. Зернятка, схожі на перли, крім комплексу вітамінів і мінералів, містять амінокислоту лізин, яка виробляє колаген. А колаген, як відомо, відповідає за молодість шкіри. Перловка вважається одним з найкращих продуктів для схуднення, адже при приготуванні вона збільшується в об'ємі в п'ять (!) Разів. Так ви зможете обдурити свій шлунок, який швидко насититься.

Восьме місце - кукурудзяна крупа

Кукурудзяна крупа не надто поширена у нас, а даремно. У країнах, де до столу подають страви з її використанням, наприклад, мамалигу в Румунії, люди практично не страждають серцево-судинними захворюваннями. Кукурудзяна крупа гальмує процес бродіння і гниття в кишечнику і при цьому є найбільш неаллергенною з усіх видів круп. Протеїни з кукурудзи погано засвоюються організмом, отже, фактична її калорійність значно нижча заявленої. Це і є важливим для тих, хто планує схуднути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти, які не можна їсти натщесерце.

Дев'яте місце - горохова крупа

Цілком даремно багато хто побоюється застосовувати горохову крупу для схуднення через те, що вона нібито сприяє газоутворення. Адже в промислових масштабах горох лущать, дроблять і полірують. І, втративши оболонку, горох втрачає неприємну властивість, зберігаючи властивості корисні. Відмовлятися від горохової крупи не варто, адже вона багата клітковиною, антиоксидантами, мінеральними солями і вітамінами. Дієтологи радять вживати горохову кашу людям, які ходять у фітнес-клуб, для прискорення росту м'язової тканини.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

13:32
Чому студенти все частіше відмовляються від вживання солодкого
16:43
Кава й енергетики перед дедлайнами: чи справді це допомагає під час сесії?
14:12
Секрет твоєї продуктивності не в каві, а в ранковій рутині
10:10
Пуер – чай для здоров’я та енергії з багатовіковою історією
10:00
Здоровий перекус: Енергія та користь між основними прийомами їжі
20:47
Вода як джерело життя. Чому її варто пити в достатній кількості?
19:49
Чи справді банан такий корисний? Розвінчуємо поширені міфи
17:33
Суперфуди. Панацея чи модна тенденція?
15:34
Вегетеріанство і веганство. Плюси та мінуси
14:06
Популярні помилки та міфи про здорове харчування
12:00
Що їсти, щоб не хворіти: ТОП функціональних продуктів
11:37
Асаї: суперягода чи супермаркетинг? Міфи, факти і українські альтернативи
11:00
Науково доведено: броколі — овоч, що зміцнює імунітет і травлення
10:37
Сила тарілки: як збалансоване харчування змінює життя
7:15
Дослідження показують хто рано снідає той менше стресує
16:29
Розвінчуємо міфи, що стосуються води, кави та фруктів
16:10
Міфи про здорове харчування: що з цього правда, а що ні?
14:13
Емоційне переїдання: як навчитись їсти усвідомлено?
8:12
Користь правильного сніданку: що їсти зранку для енергії та гарного самопочуття?
0:55
Їжа і сон: як вечеряти, щоб спати краще
20:00
Рослинне молоко: види, користь і кому воно підходить
17:45
Роль білків, жирів та вуглеводів у здоровому харчуванні
16:01
Що відбувається з організмом якщо перестати їсти цукор?
0:29
Чи дійсно сіль шкідлива? Як знайти баланс у її вживанні?
23:39
Чому важливо їсти достатньо клітковини і де її знайти?
13:34
Їжа козаків: простота, сила і смак традицій
12:06
Медики: Пластівці на сніданок небезпечні для організму
11:52
Що таке умамі, звідки він взявся і чому він так подобається нашим смаковим рецепторам?
10:38
Як читати етикетки: що насправді ховається в складі продуктів?
22:47
Цукор – новий тютюн? Чому скорочення споживання цукру стало глобальним трендом?
20:35
Чи можна їсти полуницю в травні?
17:57
Дослідники виявили як їжа впливає на емоційний стан
14:16
Скільки кави можна пити на день без шкоди для здоров’я?
9:41
Цукор ворог? Як знайти баланс і не панікувати
9:03
Альтернативне молоко — користь чи просто модний тренд?
0:51
Коли їжа — як вогонь: що таке гострий смак і чому ми його любимо?
23:42
Як скласти тарілку здорового харчування: правило тарілки і його, можлива адаптація в Україні
22:36
Гіркий смак: як зламаний рецептор впливає на наше здоров'я та сприйняття смаку
21:26
Матча — зелений тренд чи справжня альтернатива каві?
13:12
Полунична небезпека: що варто знати про отруєння раннім ягодами
Здоров'я в соцмережах: