Процес пошкодження клітин вільними радикалами важливо зупинити на самому початку. Якщо внаслідок вільнорадикальних реакцій утворюється тільки невеликий пролом в імунітеті, то ми можемо мобілізувати наші внутрішні антиоксидантні сили і, що найчастіше і відбувається, коли ми їмо продукти, що містять антиоксиданти. "Прогалини" швидко "латаються", і вільні радикали припиняють розмножуватися.
Але наших резервів може виявитися недостатньо, особливо якщо неполадки на клітинному рівні відбуваються постійно: імунітет вже не в силах чинити опір. Це загрожує розвитком аутоімунних захворювань, таких як артрит, ревматизм, червоний вовчак, вірусний гепатит і т.д.
Антиоксидантами є вітаміни і провітаміни Е, А, Д і С. Вся рослинна їжа містить вітаміни, і за логікою речей, ми повинні отримувати повноцінний захист, вживаючи овочі-фрукти. Але якщо хронічна патологія вже є, то цього недостатньо.
А загальмувати процес старіння і в'янення можна завдяки активному способу життя, повноцінному сну і вживанню натуральних антиоксидантів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меню довгожителів: що їсти, щоб жити довго і щасливоГоловні постачальники природних антиоксидантів - це вощи і фрукти. Найбільше антирадікалів в плодах, що мають кислий або кисло-солодкий смак, червоний, темно-червоний, синій і чорний колір. Багаті антиоксидантами чорниця, журавлина, виноград чорноплідна горобина, смородина, гранати, слива, цитрусові, ожина, малина, суниця.
З овочів виділяються капуста, редис, буряк, морква, цибуля, часник, шпинат, баклажани, квасоля.
З прянощів в цьому ряду гвоздика, кориця, куркума, петрушка.
З горіхів - волоські, фундук, мигдаль, фісташки.
Напої - какао, чай, кава, червоне вино.
Антиоксидантними властивостями володіють рослинні олії.