Солодощі, борошняні вироби, цукерки, торти стимулюють роботу сальних залоз. Якщо вони вже працюють погано, то поява нових прищиків неминуча. Табу на солодке можна полегшити, замінивши улюблені ласощі медом і сухофруктами.
Молоко, морозиво, сир сприяють виробленню гормонів, які викликають вугровий висип. Але не варто повністю виключати з раціону молочні продукти. Молоко можна замінити кефіром або живим йогуртом. Замість солодкої кави натщесерце слід вживати зелений чай, а ще краще - чисту воду.
Включайте в меню продукти, що містять цинк: морепродукти, боби, насіння соняшнику. Не варто забувати про вітаміни А, В, С, D: вони містяться в дині, броколі, кукурудзі, печінці і майже у всіх овочах. Небажані продукти виключати з раціону необов'язково - їсти можна все, тільки знати міру.
Але не так просто визначити, чому з'являються ненависні чорні точки. Іноді для цього варто завести харчовий щоденник. Також слід на час виключити всі провокуючі продукти. Після профілактичного періоду потрібно кожен день в меню вводити новий продукт. Так, якщо після декількох шоколадних цукерок обличчя не турбує, значить, дана норма допустима.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 способів економити гроші і харчуватись правильно Точно таким же чином можна експериментувати і з іншими продуктами.
Зверніть пильну увагу на зелень і овочі - вони налагодять роботу кишечника. Каші з натуральної крупи - продукт дуже рекомендований. Не слід піддавати крупи тривалій тепловій обробці. Гречку, наприклад, можна вимити, прожарити і залити окропом в термосі на ніч. На сніданок вийде розсипчаста каша, яка містить цілий набір корисних речовин - залишається додати в неї вершки або масло.
Піде на користь вашій шкірі м'ясо кролика, індички, курки. Хліб рекомендується вибирати або житній, або зерновий грубого помелу. З напоїв найбільш корисними свіжовичавлені соки, мінеральна вода без газу і зелений чай.