1. Приготування їжі в домашніх умовах має бути для вас варіантом "за замовчуванням", який не можна замінити походом в кафе або ресторан.
2. Купуйте продукти у вихідні дні на весь тиждень. Наявність свіжих продуктів в холодильнику збільшить вашу мотивацію приготувати їжу вдома, а не вийти і витратити ще якусь кількість грошей.
3. Купуйте сезонні продукти. Якщо ви хочете харчуватися здоровою їжею, то одним з найважливіших компонентів будуть фрукти і овочі. Природно, ви із задоволенням будете їх їсти, якщо вони будуть смачні. Тому вибирайте фрукти та овочі по сезону.
4. Купуйте продукти фермерських господарств або на ринку. Як правило, це обходиться дешевше, ніж купувати продукти в магазині.
5. Зосередьтеся на зелені. Капуста, мангольд, шпинат, брокколі є найбільш поживними і найменш дорогими з овочів, які можна купити. Можна приготувати досить економічний обід з капусти, бобових, зернових і трав. Причому часу на приготування також піде зовсім небагато.
6. Купуйте оптом. Консервована квасоля - це непогано, але сушені боби кращі на смак і набагато дешевші. Зернові можна купувати великими обсягами в магазинах дієтичних продуктів і зберігати в холодильнику, щоб завжди мати можливість швидко їх приготувати. Це також відноситься і до сочевиці. Додайте зелень, і вийде смачна страва.
7. Їжте менше м'яса. Ймовірно, це найпростіший спосіб економити. У магазинах і ресторанах м'ясо, як правило, найдорожчий продукт. Але не забувайте, що ви повинні отримувати достатню кількість білка. Тому віддавайте перевагу рибі 3-4 рази в тиждень, птиці 2-3, м'ясу 1-2 рази. Крім того, джерелами білка, наприклад, є яйця і бобові.
8. Вживайте в їжу помірна кількість рибних консервів. Звичайно, свіжа риба набагато корисніша, однак можна також купувати консервованого лосося, сардини, анчоуси, які будуть джерелами білка, кальцію, вітаміну D, омега-3 жирних кислот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 принципів правильного харчування 9. Робіть фруктові десерти. Деякі люди думають, що купувати фрукти - дуже дороге задоволення. Купуйте фрукти по сезону в фермерських господарствах, це допоможе заощадити ваші кошти. Однак і не в сезон не забувайте про те, що фрукти повинні бути важливою частиною вашого раціону.
10. Думайте про довгострокові перспективи. Купівля продуктів з фермерських господарств забезпечить вас більш здоровою і економічною їжею. Наше прагнення до задоволень може схиляти нас до жирної і дешевої їжі. В результаті неправильного харчування значно підвищується ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, злоякісних пухлин і пов'язаного з ними зниження якості життя.